Через "Дію" і не тільки. Як в Україні знайти найближче укриття
Під час повітряних тривог в Україні місцева влада та військові завжди закликають населення пройти в укриття, щоб не стати жертвою російського терору.
РБК-Україна розповідає, як українцям знайти найближче укриття.
Під час підготовки публікації використовувалися дані Міністерства цифрової трансформації та Київської міської державної адміністрації.
Зміст
Укриття в Києві
У Києві після повномасштабного російського вторгнення була створена інтерактивна мапа укриттів. За допомогою цієї мапи кияни та гості міста можуть дізнатися, де знаходиться найближче укриття, хто за нього відповідає, а також поскаржитися на його стан.
Щоб скористатися інтерактивною мапою укриттів Києва, - перейдіть за посиланням.
Також мапа столичних укриттів доступна застосунку "Київ Цифровий". В застосунку є змога завантажити мапу на смартфон, щоб мати змогу користуватися нею без зв'язку та доступу до інтернету.
Де завантажити "Київ Цифровий":
Укриття по Україні
Мешканці інших регіонів України також мають можливість знайти укриття за допомогою свого смартфона. Для цього потрібно мати лише застосунок "Дія".
Де завантажити "Дію":
Щоб скористатися мапою, українцям потрібно увійти в застосунок "Дія", відкриту вкладку з Сервісами та обрати сервіс "Незламність". На мапі будуть позначені не лише укриття, але й "Пункти незламності". Мапа у "Дії" доступна як онлайн, так і офлайн.
За допомогою мапи в "Дії" українці можуть:
- швидко знайти найближче безпечне місце;
- переглянути інформацію про укриття;
- прокласти маршрут до укриття;
- переглянути вигляд, рейтинг та фото укриття;
- дізнатися, скільки людей вміщує укриття;
- оцінити стан укриття;
- залишити відгук, повідомити, якщо укриття закрите, цю інформацію передадуть до ОВА;
- поділитися локацією з родичами чи друзями.
Увага! З міркувань безпеки мапа в "Дії" недоступна у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. Жителі цих регіонів можуть дізнатися адреси укриттів у органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, в поліції розповідали, як потрібно діяти під час повітряної тривоги в Україні. Правоохоронці дали алгоритми дій на три різні випадки.
Крім того, українцям пояснювали, як підтримати дитину під час повітряної тривоги.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.