У Чехії заявили, що частина боєприпасів для України надійдуть пізніше через низьку якість
Чеська компанія Czechoslovak Group (CSG), один із найбільших постачальників боєприпасів у Центральній Європі, попередила, що зростання цін і низька якість означають, що половину отриманих нею снарядів не можна буде надіслати Україні так швидко, як планувалося.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.
Власник і глава CSG Міхал Стрнад повідомив, що очолювана Чехією ініціатива із закупівлі артилерійських боєприпасів для Києва почне поставляти снаряди в червні.
Однак, за його словами, близько 50% деталей, придбаних його компанією за дорученням чеського уряду в таких країнах, як Африка та Азія, недостатньо хороші, щоб їх можна було відправити в Україну без додаткового оброблення. Для деяких снарядів CSG змушена додавати відсутні компоненти власного виробництва.
"Щотижня ціна зростає, а з компонентами виникають великі проблеми. Це нелегка робота", - заявив Стрнад.
Проте, він підкреслив, що чеська ініціатива залишається "на плаву" і що CSG зобов'язується доставити належну частину поставок.
Стрнад додав, що війна в Україні сприяє зростанню цін на обмежену кількість снарядів, які можна придбати за межами ЄС, тоді як у Європі немає вільних боєприпасів.
Він зазначив, що портфелі замовлень європейських виробників боєприпасів заповнені на найближчі вісім років, залежно від типу деталей, навіть попри те, що "всі ми збільшуємо потужності". Навіть у тому малоймовірному випадку, якщо війна в Україні закінчиться просто зараз, сказав він, "перед нами буде величезна робота з поповнення стратегічних запасів країн НАТО".
Ініціатива Чехії
Президент Чехії Петр Павел взяв ініціативу у свої руки після того, як Європейський Союз не виконав своєї обіцянки поставити Україні 1 мільйон снарядів. Він запропонував закуповувати боєприпаси в третіх країнах, і його заклик підтримали українські союзники.
Західні партнери почали виділяти кошти на закупівлю снарядів, які мають стати важливою допомогою для захисників України. Спочатку поставки боєприпасів очікувалися до Києва в травні, але з невідомих причин вони затримуються.
Напередодні глава Міноборони Чехії Яна Чорнохова заявила, що лише чотири країни передали кошти на закупівлю боєприпасів для України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.