У Нідерландах закінчився термін дії тимчасового захисту для біженців із України, які не мають українського громадянства. Вони мають виїхати з країни до 1 квітня або попросити про міжнародний притулок.
Близько сотні громадян третіх країн вийшли на мітинг проти депортації, повідомляє РБК-Україна з посиланням на nltimes.nl та nos.nl.
Нідерланди припинили захист громадян третіх країн із 4 березня 2024 року. Це стосується близько 2540 громадян третіх країн – іноземців, які до початку війни працювали чи навчалися в Україні, маючи тимчасові посвідки на проживання. Вони повинні або подати заяву на надання притулку чи іншу форму проживання, або залишити Нідерланди. На виїзд їм дали часу до 1 квітня 2024 року.
Після 4 березня вони можуть залишатися у муніципальних притулках і отримувати харчування ще 28 днів. Але їм більше не дозволять працювати і лікуватися безкоштовно. До 1 квітня біженці мають звільнитися з роботи, закрити банківські рахунки та знятися із реєстрації у муніципалітеті. Для тих, виїжджає, уряд надає допомогу в 5000 євро.
4 березня близько 100 громадян третіх країн вийшли в Гаазі на мітинг проти депортації. Вони критикують різне ставлення до українських громадян та тих, хто навчався або працював в Україні з тимчасовою посвідкою.
Цього тижня кілька судів розглядають справи громадян третіх країн, які оскаржують припинення права на проживання. Суди створили кілька палат з цього питання. Біженцям, чиї справи розглядають у суді, дозволили залишитися у муніципальних притулках на кілька тижнів довше.
Нагадаємо, ми писали, що у Нідерландах пропонують зобов'язати українських біженців платити за проживання. За посилення правил для працевлаштованих українців виступають депутати парламенту.
Також ми розповідали, що Нідерланди стикаються із проблемою розміщення українських біженців. У муніципальних притулках зайнято понад 99% місць, а люди продовжують прибувати.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.