Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі анонсував надання Україні нового пакета оборонного обладнання на суму 225 мільйонів фунтів стерлінгів (286 мільйонів доларів). Та підтримав ідею направлення військових країни до України в рамках навчальної місії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Telegraph та Reuters.
Зазначається, що до додаткового оборонного пакета від Лондона для України мають увійти:
Крім того, Хілі висловився щодо відправки британських військ в Україну для допомоги в навчанні солдатів ЗСУ.
Він сказав журналістам газети The Times, що потрібно "працювати з українцями, щоб допомогти їм мотивувати та мобілізувати більше новобранців".
На думку Хілі, Британії необхідно "зробити навчання краще відповідним для того, що потрібно українцям".
На уточнююче запитання, чи означає це поширення навчання українських новобранців у Великій Британії на саму Україну, Хілі відповів, що Лондон "шукатиме, де зможе, щоб відповісти на те, чого хочуть українці".
Колишній міністр оборони Британії Грант Шеппс минулого року висловив підтримку такого кроку в інтерв'ю Sunday Telegraph.
Натомість наразі Хілі вважається першим представником чинного британського уряду, який висунув таку ж пропозицію.
Також глава Міноборони Британії вважає, що Україна має вступати в потенційні переговори з РФ "з позиції сили, а не слабкості".
Він додав, що Україні потрібно продовжувати нарощувати свою здатність боротися та стримувати російську агресію.
Оголошуючи про додатковий пакет допомоги для України Хілі зазначив, що через майже 3 роки після того, як російський диктатор Володимир Путін "розпочав своє незаконне повномасштабне вторгнення, глибина його прорахунків - очевидна як ніколи, оскільки хоробрий народ України продовжує кидати виклик усім очікуванням своїм незламним духом".
"Але вони не можуть діяти поодинці, тому Велика Британія посилюватиме наше міжнародне лідерство щодо України протягом 2025 року", - наголосив глава Міноборони Британії.
Він також сказав LBC у четвер, що нині - "критичний період" для України.
"Росіяни чинять тиск на Україну на лінії фронту, але сам Путін демонструє ознаки слабкості, закликаючи північнокорейські війська для підсилення власної армії, відмовляючись від Асада (сирійський диктатор Башар аль-Асад, - ред.) та не змігши захистити власні позиції в Сирії", - сказав Хілі.
У Вестмінстері в середу вдень законопроект про фінансову допомогу Україні був схвалений Палатою громад без жодного заперечення. Він дозволяє британському уряду надавати кредити та іншу фінансову допомогу українській стороні.
Нагадаємо, у Північноатлантичному альянсі неодноразово заявляли, що НАТО не збирається відправляти війська до України. Між тим офіційний Київ ніколи таких заявок і не робив.
Крім того, президент Володимир Зеленський навесні заявив про те, що введення західних військ в Україну є самостійним рішенням кожного члена НАТО. Глава держави зазначив, що поки це все на словах - й українській стороні ще нічого не запропонували.
Разом з тим, за даними американських ЗМІ в публікації ще від травня цього року, союзники по НАТО поступово наближаються до рішення відправити в Україну свої війська. Їх використовуватимуть - для навчання українських сил.
Натомість ще з лютого 2024 року тривають дискусії серед лідерів західних країн навколо ініциативи французького президента Еммануеля Макрона стосовно можливості відправки військ в Україну. Консенсусу щодо даної ідеї досі немає.
Крім того, у травні Франція повідомила, що готова направити до України військових інструкторів. Як заявив Макрон, Париж хоче створити коаліцію для навчання ЗСУ на їх території.
Наразі у Євросоюзі стали активно обговорювати питання щодо гіпотетичної відправки миротворців в Україну - в контексті можливого розміщення в районі лінії зіткнення для гарантування безпеки у разі перемовин між Києвом і Москвою, та "заморожування" російсько-української війни.
Нещодавно агентство Reuters дізналося ймовірну кількість таких європейських миротворчих військ, які начебто у перспективі можуть бути введені в Україну.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.