Уряд Болгарії має намір доручити французькій компанії EDF проаналізувати можливість завершення проекту будівництва атомної електростанції "Белене" на березі Дунаю з російськими ядерними реакторами. Їх країна купила 6 років тому.
Про це передає РБК-Україна з посиланням на Euractiv.
Цей проект зі зведення другої АЕС у Болгарії заморожувався кілька разів, і триває вже 40 років.
Втім, Софія не відкладає плани щодо будівництва АЕС у Белене з двома російськими ядерними реакторами, сподіваючись, що західні технології зможуть змусити ці реактори працювати тепер, коли участь російських компаній у завершенні проекту вже неможлива після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Зазначається, що альтернативою є будівництво двох нових американських ядерних реакторів на місці чинної АЕС у Козлодуї.
Так, призначений президентом Руменом Радєвим тимчасовий уряд хоче, щоб тепер парламент вирішив, чи дати життя ядерному проекту Белене, чи шукати покупців на поставлене в 2017 році російське обладнання, пише сайт Mediapool.
Міненерго Болгарії чекає на пропозиції від французької компанії EDF щодо умов та ціни добудови проекту з російськими реакторами, але без участі країни-агресора.
Крім того, Болгарія чекає на пропозиції від американської компанії Westinghouse щодо будівництва нових реакторів на Козлодуйській АЕС.
Днями міністр енергетики Розен Христов зазначив, що зараз держава вклала в проект вже 1,25 мільярда євро, і "давно час визначитися з цим значним стратегічним активом".
Чиновник вважає, що настав час перестати вливати гроші в проект без перспективи його майбутнього.
Раніше повідомлялося, що Рада міністрів Болгарії схвалила відступ від санкцій ЄС проти РФ, які забороняють ввезення певних деталей, матеріалів та послуг для Козлодуйської АЕС.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.