Добудову незакінчених вітрових електростанцій необхідно розглядати в контексті забезпечення енергетичної безпеки Украіни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на лист Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), Української асоціації відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА) до президента Володимира Зеленського.
Асоціації просять посприяти розгляду законопроекту №8191, яким передбачається продовження до 31 грудня 2024 року строку введення в експлуатацію об’єктів відновлюваної енергетики за договорами купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом.
Зазначається, що це дозволить інвесторам добудувати незакінчені вітрові електростанції, будівництво яких зупинилось внаслідок повномасштабного вторгнення росії до України.
У листі підкреслили, що у разі не прийняття цього законопроекту до кінця 2022 року, реалізація даних проєктів стане неможливою, що зробить неможливою появу додаткових обсягів чистої електроенергії, яка не залежить від імпортного палива.
"Тому, введення в експлуатацію нових вітрових електростанцій, і проект Закону №8191, що сприятиме реалізації таких проєктів, слід розглядати серед ключових питань в контексті забезпечення енергетичної безпеки Украіни", - додали асоціації.
Також асоціації зазначили, що чинний "зелений" тариф для нових вітрових електростанцій дорівнює, або нижче, ніж ринкова ціна електроенергії, тому продовження термінів тарифу не спричинить додаткових фінансових зобов'язань з боку держави.
Нагадаємо, голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що вітрова генерація може покращувати енергозабезпечення України під час дефіциту потужності в енергосистемі.
За інформацією Української вітроенергетичної асоціації, енергетичні компанії можуть добудувати від 300 до 500 МВт потужності "зеленої" енергетики вже найближчі місяці, якщо держава забезпечить їм продовження гарантованих умов підтримки на 1-2 роки, щоб компанії встигли добудувати свої об’єкти.
Також Зеленський заявляв, що Україна може стати "зеленим енергохабом" для Європи та нарощувати експорт електроенергії до ЄС, щоб замінити "брудні" російські енергоресурси.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.