США перевіряють, чи міг Ізраїль використовувати ШІ для визначення цілей у Секторі Газа, - CNN
Сполучені Штати вивчають повідомлення про те, що ізраїльські військові використовують штучний інтелект для визначення цілей бомбардувань у секторі Газа.
Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN и +972 Magazine.
За його словами, Білий дім поки що не має доказів використання армією Ізраїлю технології штучного інтелекту, але повідомлення, опубліковані в ЗМІ, обов'язково будуть ретельно перевірені.
У повідомленнях ЗМІ йдеться, що ізраїльська армія помітила десятки тисяч мешканців Гази як таких, які підозрюються у вбивстві, використовуючи систему штучного інтелекту за мінімального людського контролю.
За даними дослідників, ізраїльська армія розробила програму на основі штучного інтелекту, відому як "Лаванда".
За словами шести офіцерів ізраїльської розвідки, які всі служили в армії під час нинішньої війни у Секторі Газа та безпосередньо брали участь у використанні ШІ для створення цілей для вбивства, "Лаванда" відіграла центральну роль у бомбардуваннях Сектору Газа.
Сили оборони Ізраїлю заперечують, що штучний інтелект використовувався виявлення підозрюваних.
"ЦАХАЛ не використовує систему штучного інтелекту, яка ідентифікує бойовиків-терористів і не намагається передбачити, чи є людина терористом. Інформаційні системи – це лише інструменти для аналітиків у процесі ідентифікації цілей", - йдеться в заяві ЦАХАЛу.
Представники ЦАХАЛу також додали, що їхні внутрішні документи зобов'язують аналітиків проводити незалежні дослідження, під час яких вони перевіряють, чи відповідають цілі визначенням відповідно до міжнародного права та ізраїльських керівних принципів.
Що передувало
Раніше повідомлялося, що 2 квітня в Секторі Газа ізраїльські військові атакували ракетами з безпілотника колону гуманітарної організації "Всесвітня центральна кухня" (World Central Kitchen), яка забезпечує харчування постраждалих від стихійних лих. Ізраїльський дрон тричі потрапив ракетами кількома автомобілями організації. Внаслідок інциденту загинули семеро працівників гуманітарної місії з різних країн світу.
Як розповіли в Армії оборони Ізраїлю, трагедія сталася через "хибну ідентифікацію" : оператор дрона подумав, що до колони приєднався терорист ХАМАС.
Зокрема, серед жертв інциденту були троє громадян Британії. Прем'єр країни Ріші Сунак заявив, що шокований інцидентом і вимагає всебічного розслідування трагедії. Додамо, президент США Джо Байден різко висловився про цю атаку і заявив, що Ізраїль не зробив достатньо для захисту цивільного населення в Секторі Газа.
У свою чергу, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон може змінити свою політику щодо Ізраїлю через гуманітарну ситуацію та збільшення жертв серед цивільних у Секторі Газа.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.