Адвокати Aregy U ініціюють оскарження дій суддів Господарського суду Рівненської області (Пашкевич І.О.) та Північно-західного апеляційного господарського суду (Бучинської Г.Б., Філіпової Т.Л., Василишиної А.Р.), які винесли рішення у справі щодо підприємства "Санаторій "Червона калина".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-реліз групи компаній.
Наразі адвокати готують скарги щодо дисциплінарних проступків суддів до Вищої ради правосуддя.
Як повідомлялося, 7 листопада 2023 року Господарський суд Рівненської області прийняв рішення про передачу частки інвестора ОП "Санаторій "Червона калина" - компанії "Ареджи Ю" - у розмірі 87,6% Світлані Сивій, яка володіє усього 3,2% орендного підприємства.
Частка у "Червоній калині" дісталися 84-річній жінці від її сина, екс-директора орендного підприємства Ярослава Сивого, якого у 2021 році знайшли вбитим на Київщині за дивних обставин.
Судовий розгляд щодо передачі прав на санаторій мінорітарному акціонеру, за інформацією ЗМІ, ініціювала група рейдерів на чолі з екс-очільником області, а нині головою Фонду державного майна України Віталієм Ковалем та депутатом Рівненської обласної Ради Володимиром Рашовським.
Як стверджують в компанії, мета рейдерів - захоплення підприємства та будівництво на його місці розважального комплексу з котеджами для місцевої еліти.
З цією метою компанії, наближені до Рашовського, придбали земельні ділянки поряд з санаторієм, а також заручилися підтримкою місцевих правоохоронців.
Проти компанії також завели кримінальні провадження для блокування роботи санаторію.
"Замість того, щоб боротися з ворогом та колаборантами СБУ на Рівненщині допомагає рейдерам та бореться з медиками", - звертають увагу в Aregy U.
Як стверджують адвокати Aregy U, рейдери з перших днів всіляко тиснуть на суди за місцем реєстрації санаторію, змушуючи суддів приймати потрібні для них рішення.
Нагадаємо, Aregy U неодноразово зверталася щодо рейдерських атак із заявами до правоохоронних органів: поліції, Офісу генеральної прокуратури, БЕБ та ДБР.
1 березня 2024 року компанія призупинила діяльність оздоровчого закладу та звернулася із відкритою заявою до народних депутатів та президента з проханням надати допомогу в протидії рейдерському захопленню підприємства. Із відкритою заявою до президента звернувся також колектив ОП.
5 квітня Aregy Group заявила про вихід зі всіх проєктів в Україні та прийняла рішення передати контрольний пакет акцій прямим спадкоємцям засновника та головного лікаря "Червоної калини", покійного Миколи Сивогого.
Того ж дня колектив підприємства заявив про рейдерське захоплення санаторію при підтримці опергрупи поліції.
Як стверджує адвокат "Червоної калини", захоплення санаторію та призначення так званого нового директора Сергія Павловського є
абсолютно незаконним.
Своєю чергою, співробітники санаторію повідомили, що після спроби захоплення закладу, на їхню адресу надходять погрози від невідомих осіб.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.