Початок навчання в школі – це важливий етап у житті кожної дитини, і він часто супроводжується хвилюванням як у дітей, так і у їхніх батьків.
РБК-Україна дізналося у дитячого психолога Ольги Крамаревич, що робити, аби цей період пройшов максимально легко і безболісно.
За словами психолога, важливо підготувати дитину до шкільного життя заздалегідь. Кілька рекомендацій допоможуть вам у цьому.
Один з ключових аспектів адаптації дитини до школи – це внутрішнє ставлення дитини до нового етапу життя.
"Дуже важливо, щоб батьки транслювали впевненість у тому, що все буде добре, і не залякували дитину можливими труднощами. Навпаки, варто підкреслити, що школа – це цікаве місце, де вона зможе знайти нових друзів, дізнатися багато цікавого та досягати успіхів", – говорить Крамаревич.
Уміння дитини спілкуватися з однолітками та дорослими значно спрощує процес адаптації до шкільного середовища.
"Навчіть дитину, як знайомитися з іншими дітьми, вирішувати конфлікти, ділитися іграшками та пропонувати гру", – зазначає психологиня.
Важливо, щоб дитина розуміла, що вчитель – це людина, яку потрібно слухати, і до якої можна звернутися за допомогою.
Ольга Крамаревич розповіла, що під час адаптації до школи дитина може стикатися з різними емоційними та психологічними труднощами. У такі моменти дуже важливо, щоб батьки виявляли розуміння, підтримку і не засуджували дитину. Це допоможе їй відчувати себе в безпеці, що сприятиме внутрішньому комфорту та швидшій адаптації.
Підготовка до школи включає не тільки психологічний аспект, але й фізичну підготовку організму дитини.
"Ще до початку навчального року почніть дотримуватися шкільного режиму дня – раніше лягайте спати, прокидайтеся в той час, коли дитина буде прокидатися під час навчання. Це допоможе організму звикнути до нового графіка, що зменшить стрес у перші тижні навчання", – рекомендує психологиня.
Перед початком навчального року варто познайомити дитину зі школою: покажіть їй приміщення, де вона буде навчатися, шкільний майданчик, клас, коридори, їдальню. Якщо є можливість, організуйте невелику екскурсію по школі, щоб дитина відчула себе більш впевнено і розуміла, що на неї чекає. Якщо навчання відбуватиметься онлайн, покажіть їй платформу, на якій проходитимуть уроки, і проведіть пробний урок.
Кожна дитина розвивається у своєму власному темпі, тому важливо підтримувати навіть найменші її досягнення.
"Хваліть дитину за старання, терпіння, наполегливість і допитливість. Ніколи не порівнюйте її з іншими дітьми – слідкуйте за її власними успіхами і підкреслюйте їх", – каже експерт.
Раніше РБК-Україна розповідало, скільки доведеться витратити, щоб зібрати дитину до школи у 2024 році.
Також ми писали про те, яку реакцію серед педагогів викликали ініціативи Міністерства освіти і науки об’єднати курси історії України та всесвітньої історії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.