Досвічені мандрівники знають, що кожен вид транспорту має ті чи інші обмеження щодо допустимих розмірів ручної поклажі, яку дозволено перевозити пасажирам.
РБК-Україна розпитало адвоката й магістра права Євгена Буліменка, які саме норми встановлені для ручної поклажі, що допускається до перевезення залізничним транспортом та в літаках авіакомпаній, а також чи "світить" пасажирам покарання за їх перевищення.
За словами експерта, в залізничному транспорті пасажиру дозволяється безкоштовно перевозити з собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг:
При цьому її розмір "за сумою трьох вимірів" не має перевищувати 200 см.
Буліменко додав, що перевищення ручної поклажі до 14 кг оплачується за тарифом перевезення багажу.
"Ручна поклажа, загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається", - уточнив він.
Під час повномасштабної війни з РФ авіасполучення в Україні "поставлене на паузу", проте велика кількість громадян обирають авіатранспорт в інших країнах, куди вони були змушені виїхати рятуючи власні життя.
Виходячи з цього, розповідаючи про вимоги до ручної поклажі в літаках, Буліменко посилався на загальні рекомендації Міжнародної торгово-промислової асоціації авіаперевізників (International Air Transport Association) або IATA.
Він пояснив, що, відповідно до загальних рекомендацій IATA, до ручної поклажі належать валізи з розмірами 126 см = 56 см (висота) + 45 см (ширина) + 25 см (глибина).
"У розміри ручної поклажі входять ручки, коліщатка і бічні кишені валізи. При цьому кожна авіакомпанія встановлює свої стандарти до ручної поклажі", - уточнив адвокат.
Якщо ж розмір або вага ручної поклажі перевищує встановлені авіакомпанією вимоги, пасажир повинен:
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як найкраще скласти валізу для відпустки та що потрібно покласти обов'язково.
Читайте також, як діяти, коли у транспорті виникає конфлікт із контролером.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.