У МОЗ розповіли, хто ризикує підчепити COVID-19 повторно, і як цього уникнути
Провідний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я пояснила, хто найбільше ризикує повторно захворіти на коронавірус, і як цього уникнути.
Про це розповіла на прес-конференції Наталія Виноград, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ з питань епідеміології, повідомляє УНІАН.
Епідеміолог каже, що повторний випадок захворювання на коронавірус - це або нове зараження, або реактивація збудника першого випадку, коли вірус був в організмі в латентному стані.
Лікар пояснила, що часто повторні випадки бувають серед медиків, яким вкрай складно уберегтися від контакту з інфікованими.
Щоб захиститися від повторного зараження, потрібно захищати не тільки дихальні шляхи, але й зону навколо очей.
"Оптимальним і найбільш важливим підходом є насамперед захист "вхідних воріт" для збудника. І це не тільки верхні дихальні шляхи, але й очі", - зазначила вона.
За словами Наталії Виноград, важливими "запобіжниками" є дистанціювання, а також ретельне провітрювання приміщення, особливо в медустановах.
"Це природне вентилювання шляхом відкриття двох вікон або дверей, розташованих навпроти", - пояснила лікар.
Вона також зазначила, що досить тривалий час після перенесення COVID-19 організм потребує мінімізації навантажень.
Зазначимо, що станом на 5 квітня найскладніша ситуація з коронавірусом в Харкові. Медики заявили, що у лікарнях закінчуються місця, а людям не вистачає кисню.