ua en ru

Янукович ветує зміни до закону про держзакупівлі, - джерело

Президент Віктор Янукович має намір ветувати зміни до закону про державні закупівлі за згодою Європейської Комісії та Світового банку. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Верховна Рада 17 травня прийняла законопроект № 7532 про внесення змін до законодавства про державні закупівлі, виконавши вимогу Європейської Комісії та Світового Банку. Раніше ЄС заморозив фінансову допомогу Україні, пообіцявши відновити її лише після підписання даного закону.
Однак наприкінці минулого тижня "Комерсант-Україна" стало відомо, що ЄК і СБ вирішили змінити позицію щодо законопроекту на протилежну. "Ми спробуємо зупинити вступ в силу закону. Ми готуємо лист на ім'я Президента з проханням про вето. Крім того, досягнута домовленість про те, що наші вимоги підтримає ЄБРР", - заявило виданню джерело, знайоме з ходом переговорів. Інформацію про підготовлюваний лист підтвердив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра: "Боюся, ми будемо змушені констатувати несумісність нового закону (з вимогами ЄС) і повідомити українську владу про неприпустимість його прийняття".
В українському представництві СБ, де раніше заявляли про безумовну підтримку проекту № 7532, тепер утрималися від позитивних оцінок і розповіли, що готують офіційне повідомлення, в якому викладуть свою позицію щодо цього закону.
Про зміну думки міжнародних партнерів знають в Адміністрації Президента (АП). "На неофіційному рівні ми вже отримали сигнал про те, що у них є заперечення по цьому закону, і ми чекаємо від них офіційної заяви або листи. Рішення про підписання закону не буде прийнято, поки ми не отримаємо висновки ЄС і СБ", - запевнило джерело видання в економічному блоці АП.
Зміни до закону про держзакупівлі поступили до АП з Верховної Ради 27 травня, і відповідно до Конституції Президент повинен підписати або ветувати документ не пізніше 11 червня. Тим часом учора високопоставлене джерело в АП повідомило виданню, що глава держави вже прийняв рішення і оприлюднить його, не чекаючи крайнього терміну. "Закон вийшов неякісним і буде ветований навіть без звернень з боку ЄС. Швидше за все, ми спрямуємо свої пропозиції в Раду до кінця поточного тижня", - пояснило джерело видання, додавши, що робота над пропозиціями Президента до цього закону вже почалася.
Одне з джерел "Комерсант-Україна", причетне до підготовки спільного звернення ЄС і СБ, повідомило, що ці організації вимагатимуть від Президента переглянути список виключень із загальної процедури держзакупівель, що вводяться новим законом: "У тому числі ми вважаємо за необхідне скасувати ті норми, які раніше випали з уваги ЄС і СБ і на які ми погодилися при підготовці проекту № 7532 - наприклад, вивід держпідприємств із загальної процедури".
Нагадаємо, парламент 17 травня прийняв у другому читанні і в цілому урядовий законопроект щодо спрощення порядку державних закупівель. Відповідний документ (№7532 від 31.12.2010 р.) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель", ініційований Кабміном, підтримали 231 народний обранець.

Законодавчим актом уточнено підстави для застосування процедури закупівлі в одного учасника та встановлено новий механізм застосування процедури закупівлі в одного учасника, згідно з яким відсутня необхідність отримання погодження Уповноваженого органу у сфері державних закупівель.