ua en ru

ЗС Ірану провели успішний запуск ракети класу "поверхня-поверхня" дальнього радіусу дії

Збройні сили Ірану провели успішний запуск ракети класу "поверхня-поверхня" дальнього радіусу дії в рамках навчань військово-морських сил (ВМС) Ісламської Республіки Іран в Ормузькій протоці (Перська затока), які завершуються сьогодні. Про це повідомив заступник командувача ВМС Ірану контр-адмірал Махмуд Мусаві, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.
"Ми зробили успішний запуск ракети "Нур" класу "поверхню-поверхня" дальнього радіусу дії", - заявив Мусаві.
Раніше Мусаві повідомив про успішний запуск крилатої протикорабельної ракети "Кадер" з загоризонтальным (200 км) радіусом дії.
Навчання в Ормузькій протоці почалися 23 грудня 2011 р. Проте обстановка навколо них загострилася 28 грудня, коли перший віце-президент Ірану Мохаммад Реза Рахімі оголосив, що ВМС Ірану можуть після відповідного рішення влади заблокувати прохід танкерів з стратегічно важливої протоки, якщо Захід введе санкції стосовно нафтової галузі Ірану.
На Ормузську протоку припадає 33% глобального експорту нафти і 40% глобального експорту нафтопродуктів по морю. Щодня танкери перевозять по протоці шириною 6,4 км і довжиною 195 км близько 15,5 млн бар. нафти. ЇЇ північне узбережжя належить Ірану, а південне - ОАЕ і полуанклаву Оману.
21 листопада 2011 р. США, Великобританія і Канада оголосили про введення відносно Ірану односторонніх санкцій, спрямованих проти енергетичного і фінансового секторів іранської економіки. При цьому влада Франції запропонувала ввести нові "безпрецедентні" санкції, у тому числі заморозити активи Центрального банку Ірану, а також припинити закупівлю іранської нафти.
Причиною нових санкцій стала доповідь Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ), в якій говорилося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може здійснюватися й донині. США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер.
7 грудня 2011 р. країни Євросоюзу досягли консенсусу з питання нафтового ембарго відносно Ірану.