ВР має намір ввести плату за присоединение к сетям естественных монополий
Верховна Рада Україна (ВР) в ході пленарного засідання, сьогодні 20 березня, прийняла в першому читанні законопроект № 9011 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій.
Основною метою законопроекту є забезпечення на законодавчому рівні основних принципів приєднання замовників до мереж суб'єктів природних монополій.
Окремо визначається порядок для приєднання багатоквартирних будинків - квартири (населення) окремо і на загальних підставах як для населення, а нежитлові приміщення (офіси і т.д.) - за іншими правилами, що дозволить забудовникам знизити загальну вартість квартир.
Приєднання "зеленої" енергетики пропонується здійснювати:
-з потужністю до 10 МВт для заявника безкоштовно - фінансування через інвестиційні програми електропередавальних організацій, за рахунок інвестиційної складової тарифу на передачу;
-з потужністю понад 10 МВт - в обсязі 50% фінансується за рахунок інвестиційної надбавки до роздрібного тарифу на електричну енергію і 50% за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка надається заявником на користь електропередавальної організації. Термін повернення допомоги встановлює орган державного регулювання в електроенергетиці, але не більше 10 років.
При спорудженні або реконструкції будівель, доріг, мостів, інших об'єктів архітектури роботи з благоустрою та перенесення повітряних і підземних електричних мереж, теплових мереж та інших об'єктів електроенергетики виконуються власником цих об'єктів електроенергетики за рахунок замовників будівництва та реконструкції.
Законопроектом встановлюються критерії наявності (відсутності) технічної можливості приєднання електроустановок замовників, але експертний висновок з цього надається відповідним органом державного нагляду в електроенергетиці.
З метою захисту прав споживача бути приєднаним до електромереж у разі відсутності технічної можливості приєднання законопроектом пропонується встановити максимальний період відстрочки приєднання - не більше 3 років. Тобто, за цей період має бути профінансовано в установленому законопроектом порядок створення такої технічної можливості.