ua en ru

У повітрі зони спостереження Южно-Української АЕС збільшена концентрація радіонуклідів йоду-131, - "Енергоатом"

Концентрація довгоживучих нуклідів і радіонуклідів йоду-131 у повітрі санітарно-захисної зони та зони спостереження Южно-Української АЕС залишаються збільшеними в порівнянні зі сталими фоновими значеннями. Таке повідомлення оприлюднила сьогодні прес-служба НАЕК "Енергоатом".

Як зазначено у повідомленні, у зв'язку з аварією на японській АЕС Фукусіма-1 фахівці цеху радіаційної безпеки ЮУ АЕС продовжують посилений радіаційний контроль довкілля в санітарно-захисній зоні (радіус 2,5 км від АЕС) і зоні спостереження (радіус 30 км від АЕС).

"За інформацією фахівців цеху радіаційної безпеки Южно-Української атомної станції, концентрації довгоживучих нуклідів і радіонуклідів йоду-131 у повітрі санітарно-захисної зони та зони спостереження ЮУ АЕС залишаються збільшеними в порівнянні зі сталими фоновими значеннями. При цьому підкреслюється, що дані показники більш як у 1000 разів менші від допустимої концентрації в повітрі для населення, згідно з нормами радіаційної безпеки України", - йдеться у повідомленні.

За даними фахівців, було зафіксовано максимальні значення для:
йоду - 131 = 0,0054 Бк/м3 (01.04.2011 р.), при допустимій концентрації 4 Бк/м3;
цезію - 137 = 0,0015 Бк/м3 (04.04.2011 р.), при допустимій концентрації 0,8 Бк/м3.

Станом на 11 квітня 2011 р. ці показники знизились до:
йоду -131 = 0,00037 Бк/м3;
цезию -137 = 0,00015 Бк/м3.

В той же час змін потужності дози іонізуючого випромінювання в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ЮУ АЕС не зафіксовано. Вона перебуває на рівні фонових значень, заміряних до пуску 1-го енергоблоку.

"Наведена інформація свідчить про відсутність небезпеки для здоров'я населення України, тому необхідності у проведенні будь-яких профілактичних заходів немає", запевняє прес-служба НАЕК "Енергоатом".

Нагадаємо, 8 квітня 2011 р. Президент України Віктор Янукович у ході засідання Ради національної безпеки і оборони України, заявив, що необхідно оцінити ефективність забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на усіх українських атомних електростанціях.
Так, за словами В.Януковича, у світлі останніх подій в Японії всім треба ще раз уважно розглянути стан виконання заходів щодо перетворення Чорнобильської АЕС на екологічно безпечну систему і оцінити ефективність забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на усіх українських атомних електростанціях.