ua en ru

В Україні сьогодні отримають ліцензії на імпорт лікарських препаратів 72 іноземні компанії

Сьогодні в Україні отримають ліцензії на імпорт лікарських препаратів 72 іноземні компанії, а впродовж 2-3 березня ще 8 компаній. Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова державної служби з контролю за лікарськими препаратами Олексій Соловьов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні вранці було прийнято для розгляду більше 80 заяв. На сьогодні на 13:00 дня у відношенні 72 заяв прийнято позитивне рішення і після того, як будуть оформлені всі документи, сьогодні буде видано 72 ліцензії", - сказав Соловьов.

За його словами, протягом 2-3 березня ліцензії зможуть отримати всі імпортери, які подали заявки в службу.

Також Соловйов зазначив, що з 8 тис. найменувань іноземних лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, тільки 1 тис. ліків має тут своїх представників виробників. За словами Соловьова, ліцензування допоможе усунути недобросовісних посередників.

"Процедура ліцензування імпорту передбачає прямі взаємовідносини з виробником, тобто уповноваженою особою виробника і уповноваженою особою, яка знаходиться в Україні. І вони вдвох повинні забезпечувати якість, ефективність і безпеку продукції. В умовах ліцензування жоден іноземний виробник не довірить свій лікарський продукт посереднику, який не забезпечить належні умови зберігання та постачання цих ліків", - підкреслив Соловьов.

Служба очікує, що ці нововведення приведуть до скорочення посередників в ланцюжку поставок.

Разом з тим, як заявив голова наглядової ради "Альба Україна" Роман Єфіменко, ціни на імпортні лікарські препарати в Україні найближчим часом не підвищаться у зв'язку з введенням ліцензування імпорту з 1 березня 2013 р.

"Державний внесок у 1147 грн - це не ті витрати, які необхідно закладати в ціну продукту. Прямо з сьогоднішнього дня підвищення цін не буде. Будемо дивитися далі, які нам необхідно проводити процедури, і що нам потрібно буде міняти в своїй роботі", - сказав Єфименко.

За його словами, підняття цін можливе, але поки цього не буде.

Також Соловьов зазначив, що сума державного внеску за ліцензію становить 1147 грн і "вона є одноразовою, оскільки ліцензія видається безстроково".

Серед компаній, які отримали ліцензії, - 5 найбільших дистриб'юторів України, які охоплюють поставками ліків 90% аптек і лікувальних закладів: "БаДМ", "Оптима Фарм", "Альба Україна", "Вента", "Фра-М". Також українські компанії-імпортери, які є уповноваженими представниками провідних світових виробників: "Санофі-Авентіс Україна", "Тева Україна", "Такеда Україна", Bayer, "Серв'є Україна", "ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна". Також імпортер інсуліну компанія "Медфарком" і провідний постачальник психотропних речовин "Ліки України".

Читайте також: В Україні з сьогоднішнього дня вводиться ліцензування імпортних ліків