Україна домовилися з ЄС про встановлення квоти на експорт українського цукру обсягом 20 тис. т на рік
У рамках офіційного переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС досягнуто домовленості про встановлення квоти на експорт українського цукру в ЄС обсягом 20 тис. т на рік. Про це в інтерв'ю "Комерсант-Україна" заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк.
"У рамках офіційного переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом за ініціативою Мінагрополітики досягнута домовленість про встановлення квоти на експорт українського цукру в ЄС обсягом 20 тис. т на рік. Ці незначні обсяги не вирішують проблеми галузі, але вони дуже важливі з точки зору освоєння нових ринків збуту", - сказав Бісюк.
Також, за його словами, сьогодні близько 250 тис. т цукру в рік поставляється на зовнішні ринки у вигляді кондитерських виробів. "При цьому є домовленості з Євросоюзом про вільну торгівлю кондитерськими виробами, що збільшує потенціал таких поставок більш ніж до 300 тис. т", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства.
Крім того, Бісюк зазначив, що Мінагрополітики за участю Національної асоціації цукровиробників розроблено проект закону "Про внесення змін до закону України "Про держрегулювання виробництва і реалізації цукру"", який покликаний вирішити проблемні питання галузі. Зокрема, це стосується скасування мінімальних цін на цукор, захисту внутрішнього ринку та національного виробника, а також поставок на внутрішній ринок цукру, виробленого з цукру-сирцю, ввезеного в Україну в рамках квоти СОТ, і реалізації цукру, виробленого понад квоти "А" . "На нашу думку, запропоновані зміни сприятимуть стабілізації ситуації в бурякоцукрової галузі та створять передумови для подальшого розвитку", - додав Бісюк.
Читайте також: Мінагрополітики прогнозує експорт цукру в 2012/2013 МР на рівні 200 тис. т