Торги на фондовому ринку РФ завершилися зниженням індексу ММВБ на 3,57%, РТС - на 3,99%
Торги на російському фондовому ринку завершилися зниженням основних фондових індексів. За підсумками сьогоднішньої торгової сесії індекс ММВБ знизився на 3,57% - до 1391,14 пункту, індекс РТС досяг відмітки 1497,89 пункту, знизившись на 3,99%. Обсяг торгів на об'єднаній біржі сьогодні склав близько 415 млрд руб.
Висхідної динаміки до завершення дня не спостерігалося ні по одній найбільш ліквідною папері. Краще ринку при цьому відчували себе привілейовані акції "Ростелекома" (-0,84%) і папери "Аерофлоту" (-1,25%). У лідерах падіння значилися котирування акцій "Белона" (-8,78%) і акції автоваза (-8,68%).
Торги на російських біржах сьогодні почалися зі зниження основних індексів, які, не чекаючи виходу ключових даних по ринку праці США, вже в першій половині дня прискорили спадний рух, опустившись до нових річних мінімумів. Станом на 9:10 за київським часом індекс ММВБ впав на 1,11% - до 1 426,67 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1 540,84 пункту, що на 1,24% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. На торгах в Європі при цьому, також як в торгівлі ф'ючерсами на американські індекси, можна було спостерігати переважання песимістичних настроїв (до 17:30 за київським часом індекс Euro Stoxx 50 знизився на 1,71%), а ціни на нафту протягом торгів у Росії прискорили темпи спадного руху.
На основних світових фондових майданчиках сьогодні спостерігалися значні розпродажі, слідом за якими слідували і російські ринки. Як відзначає аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова, песимізм в Європі, закладений ще напередодні виступом глави Європейського центрального банку, сьогодні підігрівався прийдешніми на вихідних виборами у Франції та Греції, які можуть суттєвим чином змінити політичну картину регіону і, відповідно, збільшити невизначеність щодо його подальшого розвитку. Зокрема, попередні лідери та правлячі партії узгоджували необхідні для подолання боргової кризи заходи бюджетної економії, і в разі зміни основних сил не виключена необхідність у перегляді раніше досягнутих домовленостей.
Макроекономічні дані з Європи сьогодні носили змішаний характер. Остаточні індекси ділової активності в секторах послуг єврозони, Німеччини та Франції в квітні 2012 р. були переглянуті в бік зниження, при цьому індекс єврозони залишився нижче ключового рівня 50 пунктів. Несподіваний приємний сюрприз принесла статистика по динаміці роздрібних продажів регіону в березні 2012 р., яка показала зростання продажів на 0,3% місяць до місяця і зниження на 0,2% в річному вираженні, що в моменті підтримало ринки, однак не змогло докорінно змінити песимістичну картину.
Напруженість на світових фондових майданчиках наростає, що ніяк не грає на руку нашим майданчиків, які завтра 5 травня будуть торгуватися при відсутності зовнішніх сигналів. На думку Кожухової, можна очікувати, що після сьогоднішніх розпродажів завтра темпи зниження як мінімум сповільняться, проте в цілому в короткостроковому періоді основними ризиками для "биків" виступають прийдешні в Європі вибори. Гравцям поки не вдається знайти ніяких приводів для покупок: стан світової економіки нестабільно, а світові лідери не обіцяють нових заходів стимулювання, що підриває оптимізм інвесторів, вказує аналітик. Для відновлення висхідної тенденції ринків необхідно буде отримати або факти, що свідчать на користь стабілізації економічної ситуації, або хоча б словесну підтримку регуляторів і надію на нову ліквідність, вважає Кожухова.
Нагадаємо, фондові торги в США 4 травня 2012 р. відкрилися пониженням провідних індексів на тлі публікації ключових даних по американському ринку праці.