Країни БРІК можуть створити резервний фонд розміром до 240 млрд дол
Провідні країни, що розвиваються, обговорюють можливість накопичення валютних резервів на суму до 240 млрд дол., щоб захиститися від короткострокового тиску на ліквідність. Про це повідомляє Reuters з посиланням на документи, де описуються плани п'яти країн БРІК.
Китай, Росія, Індія, Бразилія, Південна Африка, що входять у БРІК, в червні оголосили про робочу групу, яка мала вивчити можливість спільного накопичення резервів і створення нового банку розвитку для фінансування інфраструктурних проектів у країнах, що розвиваються.
Згідно з документами, отриманими Reuters, об'єднаний грошовий резерв центробанків буде доступний країнам БРІК, що переживають труднощі з платіжними балансами. Однак деякі також вимагають надання попереджувальних кредитних ліній, які дають країнам страховку проти зовнішніх економічних потрясінь.
Ця міра відображає зростаюче невдоволення країн БРІК і інших держав, що розвиваються, триваючим домінуванням США і європейських країн у таких світових інститутах, як Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.
Читайте також: Економіки Китаю та Індії до 2025 р. в сумі перевищать ВВП країн "великої сімки", - ОЕСР
Представники БРІК зустрілися під час недавнього саміту міністрів фінансів країн "Великої двадцятки", щоб удосконалити ці плани перед самітом лідерів БРІК в Південній Африці в березні.
Плановані договори про валютні свопи також дадуть країнам БРІК можливість кредитувати один одного, щоб зберігати ринки ліквідними.
"Що стосується виплат, краще буде використовувати долар або інші резервні валюти, але також було висловлено думку, що виплати можуть бути доступні і в національних валютах БРІК", - йдеться в документах.
Країни також обговорюють, якими умовами необхідно оточити резервний фонд. Одне з питань - чи буде схема прив'язана до програми МВФ.
Крім того, країни БРІК думають про створення нового банку розвитку, який фінансуватиме довгострокові інфраструктурні проекти в розвинених країнах, з тим, щоб задовольнити зростаючу потребу в автотрасах, залізницях, портах і електроенергії.
Банк БРІК буде конкурувати зі Світовим банком та іншими багатосторонніми банками розвитку, які також надають кредити для інфраструктурних проектів. Однак такі країни, як Індія, вже досягли меж кредитування у Світовому банку.
Новий банк спочатку буде надавати своїм членам фінанси для проектів без будь-яких пільг, що означає, що фінансування буде дорогим. Невелике вікно для недорогих кредитів може з'явитися по мірі розширення банку, говориться в документах.