США загрожує надмірне скорочення дефіциту бюджету, - Кругман
Загроза для економіки США полягає зовсім не в тому, що країна не зможе достатньо скоротити дефіцит бюджету, а, навпаки, в тому, що його зниження може бути надмірним. Таку думку висловив нобелівський лауреат Пол Кругман у своїй традиційній колонці в The New York Times, передає "Росія-24".
"Інвестори продовжують вкладати кошти в держоблігації США, сприяючи зниженню процентних ставок до мінімальних значень. Раптово з'ясувалося, що загроза для економіки США полягає зовсім не в тому, що країна не зможе досить скоротити дефіцит бюджету, а, навпаки, в тому, що його зниження може бути надмірним. Таким чином, "фіскальний обрив", для якого краща назва "бомба економії": підвищення податків і скорочення витрат, що очікуються в кінці року, - це зовсім не те, що потрібно американській економіці, яка все ще знаходиться у важкому стані", - зазначив експерт.
Він зазначив, що уряд США, на відміну від уряду Греції, "просто не може залишитися без грошей".
"У США є своя власна валюта, і майже весь борг - державний і приватний - номінований у доларах. Таким чином, уряд країни, на відміну від уряду Греції, просто не може залишитися без грошей. Крім всього іншого, вони можуть і надрукувати гроші. В результаті практично немає ніякого ризику, що Америка оголосить дефолт за своїм боргом. Я б навіть сказав, що ризику немає взагалі, якби не ймовірність того, що республіканці можуть знову спробувати взяти націю в заручники за допомогою питання зі стелею держборгу", - заявив Кругман.
Він упевнений, що, якщо уряд США буде друкувати гроші для оплати своїх зобов'язань, це не приведе до інфляції.
"Але якщо уряд США буде друкувати гроші для оплати своїх зобов'язань, чи не призведе це до інфляції? Ні. Ні, якщо економіка перебуває в пригніченому стані. Правда, інвестори все-таки почнуть чекати прискорення інфляції через кілька років. Вони також можуть спровокувати зниження курсу долара. Але обидва ці фактори в поточній обстановці швидше допоможуть економіці США, ніж нашкодять їй: очікування прискорення інфляції змусить корпорації та домогосподарства витрачати гроші, а слабкий долар сприятливо позначиться на експортній складовій економіки. Невже в минулому так і не відбулося жодної схожої кризи, прогнозованої активістами руху боротьби з бюджетним дефіцитом? Насправді, ні... Вашингтону час перестати боятися цієї примарної загрози і припинити слухати людей, які використовують цю страшну історію собі на благо", - пояснив Кругман.
Читайте також: Конгрес США не прийшов до єдиного рішення в ході переговорів про запобігання "фіскальному обриву"