США не мають наміру вносити кошти в МВФ для боротьби з борговою кризою
США підтримують рішення МВФ про залучення додаткових ресурсів для боротьби з європейським борговою кризою, але самі не збираються вносити в фонд ні цента, передає телеканал "Росія 24".
У першу чергу тому, що Америка і так є найбільшим кредитором організації. Її квота становить 42,1 млрд SDR (зараз це близько 68 млрд дол.), і на тлі передвиборної гонки адміністрації Президента Барака Обами не хочеться оголошувати про додаткові витрати, зазначає "Росія 24".
Крім того, глава Казначейства США Тімоті Гайтнер підкреслює, що МВФ не повинен перетворитися на основний інструмент для вирішення європейських проблем. Основну функцію повинні виконувати економічні програми членів єврозони, а допомога від Міжнародного валютного фонду стане "подушкою", яка захистить від непередбачених ситуацій. Риторика американської влади в підсумку зводиться до того, що рішення МВФ про залучення 400 млрд дол., які підуть на кредитування периферійних країн ЄС, - чудова ідея, але і 20 квітня на зустрічі G-20 у Вашингтоні ніяких одкровень з боку США чекати не варто.
Нагадаємо, що на цьому тижні низка країн вже погодилася внести додаткові кошти до Фонду. Зокрема, Японія пообіцяла надати МВФ 60 млрд дол. Член керуючої ради Бундесбанку Андреас Домбрет заявив, що Німеччина надасть фонду до 41,5 млрд євро. Швеція, Норвегія і Данія погодилися внести в цілому 26 млрд дол. А в цілому Євросоюз може вкласти в Міжнародний валютний фонд 250 млрд дол. А ось Росія, Китай і Бразилія заздалегідь домовилися про умови своєї участі в масовому зборі коштів: це додаткові голоси в МВФ.