Система захисту радіаційно небезпечних об’єктів потребує вдосконалення, - Рахункова палата
Проведений Рахунковою палатою аудит ефективності використання коштів державного бюджету на заходи із ядерної та радіаційної безпеки за 2009-2011 роки виявив, що в країні досі не створена цілісна система фізичного захисту та охорони радіаційно небезпечних об'єктів, існуючий стан такого захисту є неефективним, надійний захист населення від радіаційного випромінювання не забезпечений. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.
З розвитком ядерної енергетики зросла необхідність у створенні потужної системи захисту ядерних установок, ядерних та радіаційних матеріалів, місць складування радіоактивних відходів. Однак, як встановили аудитори Рахункової палати, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України впродовж останніх десяти років не розробило окремої державної цільової програми з питань ядерної та радіаційної безпеки. Наслідком цього стало дублювання функцій центральних органів виконавчої влади та розпорошення бюджетних коштів, які спрямовувались на охорону небезпечних об'єктів.
"Міненерговугілля не забезпечило належного контролю за виконанням бюджетної програми "Фізичний захист ядерних установок та ядерних матеріалів". У результаті у 2009-2011 роках бюджетні кошти у сумі 19 млн 447,5 тис. грн використано незаконно, 4 млн 158,8 тис. грн - неефективно", - сказано в повідомленні прес-служба.
Раніше Рахункова палата відзначала неефективність використання 13,2 млн грн, виділених на компенсацію ризику населення, що проживає біля АЕС.