Сенат Італії ратифікував новий бюджетний пакт Євросоюзу
Італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС), передає Reuters.
Тепер нове фіскального законодавства ЄС буде передано на розгляд нижньої палати італійського парламенту - палати депутатів.
Незабаром сенат повинен винести рішення з приводу Європейського стабілізаційного механізму (ESM), задуманого як постійно діючий антикризовий фонд єврозони.
2 березня 2012 р. бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС. Свої підписи під документом не поставили голови Чехії і Великобританії.
Договір передбачає необхідність збалансованого або профіцитного бюджету в країнах-членах. Іншими словами, їх річний структурний дефіцит не повинен перевищувати 0,5% від номінального ВВП. Відповідна норма повинна бути включена до законодавства країн-членів, переважно на конституційному рівні, протягом року з моменту вступу в силу бюджетного пакту. Нагляд над включенням цього положення в національні законодавства покладається на суд Європейського союзу, рішення якого мають обов'язковий характер.
Пакт, покликаний допомогти регіону вийти з боргової кризи, носить юридично зобов'язуючого характеру; він набуде чинності після того, як документ ратифікують щонайменше 12 країн - членів єврозони.
Постійний антикризовий фонд ESM об'ємом 500 млрд євро почне діяти за умови схвалення його країнами, на частку яких припадає 90% статутного капіталу єврозони в Європейському центральному банку.