Зростання ВВП країн G20 в 2011 р. сповільнилося до 2,8%
Сукупний ВВП країн "великої двадцятки" (G20) в 2011 р. виріс на 2,8%, істотно сповільнившись у порівнянні з темпами зростання в 2010 р. (плюс 5,0%). Такі статистичні дані - перші в своєму роді - сьогодні оприлюднили Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Швидше за всіх у країнах G20 росли в минулому році економіки Китаю (плюс 9,2%), Індії (7,3%) і Саудівської Аравії (6,8%), а негативною динамікою відзначилася тільки Японія (мінус 0,7%). Дані по зростанню ВВП Російської Федерації в релізі не наводяться.
В IV кварталі 2011 р. економічне зростання в G20 склало 0,7% в квартальному численні - проти 0,9% в III кварталі. При цьому економіка Китаю виросла на 2%, Сполучених Штатів Америки - на 0,7%, тоді як в зоні обігу євро ВВП скоротився на 0,3%.
Агрегована статистика по ВВП країн G20 видається вперше в рамках міжнародної ініціативи щодо усунення прогалин даних (Data Gaps Initiative), погодженої міністрами фінансів і керуючими центробанків країн "двадцятки". Процес координується міжвідомчою групою з економічної та фінансової статистики, яка складається з представників МВФ (голова), Банку міжнародних розрахунків, Європейського центробанку, європейського статистичного агентства Eurostat, ОЕСР, ООН і Світового банку.
В G20 входять провідні розвинені країни - Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Південна Корея, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, ПАР, Туреччина, Великобританія, США, Євросоюз.