Росія і Євросоюз закликали Палестину та Ізраїль почати прямі переговори
Росія і Європейський союз закликають Палестину та Ізраїль почати прямі і субстантивні переговори без попередніх умов. Про це йдеться в спільній заяві міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. "РФ і Європейський союз підтверджують, що ясні параметри, що лежать в основі переговорів, є ключовим елементом їхнього успіху. Кожна сторона повинна уникати дій, що підривають довіру і життєздатність двохдержавного рішення", - йдеться в документі.
Сторони також підкреслюють необхідність вжити в 2013 р. нові організовані і змістовні зусилля по досягненню миру і з цією метою готові до роботи з іншими міжнародними партнерами, у тому числі в рамках близькосхідного "квартету". "Ніякий стійкий мир не може бути забезпечений до тих пір, поки в результаті всеосяжної, досягнутої шляхом переговорів мирної угоди не будуть реалізовані сподівання палестинців з набуття державності і суверенітету, а ізраїльтян - по забезпеченню безпеки", - наголошується в повідомленні. РФ і Європейський союз будуть взаємодіяти з усіма, хто побажає приєднатися до цих зусиль щодо досягнення миру, стабільності та процвітання.
У документі також наголошується заклопотаність сторін у зв'язку з ізраїльськими планами щодо розширення будівництва в поселеннях на Західному березі річки Йордан, в особливості - планами розвитку "зони Е1". На думку РФ і ЄС, будучи реалізованими, ці плани поставлять під загрозу можливість створення територіально-цілісної і життєздатної палестинської держави. "РФ і Європейський союз підтверджують, що поселенська діяльність є незаконною з точки зору міжнародного права і створює перешкоду на шляху до миру", - йдеться в документі. Сторони підкреслюють, що не визнають змін у межах до 1967 р., в тому числі у відношенні Єрусалиму, крім змін, які схвалять і Ізраїль, і Палестина.
РФ і Європейський союз закликають Ізраїль уникати будь-яких кроків, які підривають фінансове становище Палестинської національної адміністрації. Сторони також просять палестинське керівництво використовувати конструктивно свій новий статус держави-спостерігача при Організації Об'єднаних Націй і не робити кроків, які могли б поглибити недорозуміння і ще більше ускладнити переговорний рішення.
Крім того, цілком визнаючи законні потреби Ізраїлю в забезпеченні своєї безпеки, РФ і Європейський союз закликають до негайного, постійного та безумовного відкриття контрольно-пропускних пунктів для переміщення людей і товарів в і з сектора Газа, ситуація в якому залишається нестійкою, поки він політично і економічно відокремлений від Західного берега річки Йордан. "Життєво важливо, щоб всі положення угоди про припинення вогню були реалізовані", - підкреслюють вони.
Читайте також: Україна не брала участі в голосуванні Генасамблеї ООН по Палестині в знак вираження своєї позиції, - МЗС