Робота "Euronews Україна" може бути припинена через фінансову заборгованість української сторони
Робота телеканалу "Euronews Україна", редакція якого знаходиться в Ліоні (Франція), може бути припинена через фінансову заборгованість української сторони, повідомляє "Комерсант-Україна".
Нагадаємо, що, згідно з договором між Національною телекомпанією (НТКУ) і Euronews, Україна повинна щорічно здійснювати два платежу: членський внесок і ліцензійний платіж. "Ліцензійні гроші йдуть, зокрема, на оплату вартості роботи української редакції в Ліоні, створення контенту і трансляції супутникового каналу. В минулому році Україна здійснила платежі, однак цього року необхідні кошти не були передбачені в бюджеті, і борг може перейти на 2013 рік", - розповіло газеті високопоставлене джерело в уряді.
Euronews - європейський цілодобовий інформаційний телеканал, заснований в 1993 році в Ліоні (Франція). В даний час він віщає на 16 мовах, включаючи російську. В 2009 році між НТКУ та Euronews було підписано угоду про розміщення в ефірі НТКУ 15-хвилинних випусків новин Euronews. Договір про створення повної україномовної версії був підписаний 21 жовтня 2010 року. Уряд призначив головою координаційної ради українського Euronews заступника генерального директора НТКУ Валіда Арфуша. Мовлення "Euronews Україна" почалося 24 серпня 2011 року.
Вчора на засіданні Кабінету міністрів була схвалена тільки сума 112 тис. євро для оплати членського внеску. "Друга частина платежу була погашена в розмірі близько 20 млн грн, і ще 30,5 млн грн необхідно погасити до кінця року. Якщо цього не станеться, складно сказати, чи будуть застосовуватися до нашої країні санкції і чи отримає зарплату колектив "Euronews Україна", який працює в Ліоні. Це залежить від того, чи домовиться голова координаційної ради українського Euronews Валід Арфуш і президент НТКУ Єгор Бенкендорф з головним офісом компанії", - зазначив співрозмовник газети.
Арфуш категорично спростовує інформацію про наявність заборгованості. "Існує схема оплати сум, які вказані в нашому контракті з Euronews. Якісь суми ми будемо платити вчасно, якісь - з затримкою, але глобальної проблеми з українським проектом Euronews немає", - повідомив Валід Арфуш. Він додав, що, всупереч планам НТКУ, згідно з яким "Euronews Україна" повинен був стати самоокупним через рік після запуску, канал як і раніше працює в збиток і залишається дотаційним. При цьому він запевнив, що перебої у фінансуванні не вплинуть на своєчасність виплати зарплат співробітникам редакції.
В НТКУ повідомили, що штрафні санкції за затримку сплати за договором передбачають збільшення суми на певний відсоток". "У нас є підтримка уряду і перших осіб держави, і сподіваюся, що до кінця року ці гроші будуть виділені, і ми повністю виплатимо всі борги. Всього для нормальної роботи українського Euronews необхідно близько 50 млн грн на рік, але скільки нам виділить уряд і Мінфін - невідомо", - сказав перший заступник гендиректора НТКУ з економічних питань Артем Денисов.
Голова комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець ("Наша Україна-Народна самооборона") вважає, що Кабінету міністрів під силу не допустити закриття української редакції Euronews. "Враховуючи, що зараз кінець року, навряд чи цю проблему встигнуть вирішити голосуванням в парламенті. Проте уряд може перерозподілити кошти з інших бюджетних статей - наприклад, скоротити мільйонні витрати на утримання автопарку Кабміну або адміністрації Президента", - запропонував Стець.
Разом з тим деякі учасники медіаринку сумніваються в доцільності фінансування "Euronews Україна". "Ніхто не постраждає, якщо перестане працювати українська редакція Euronews. Частка аудиторії, яку займає "Euronews Україна", становить соті частки відсотка. Вона настільки мала, що дослідницькі компанії навіть не включають її в свої рейтинги", - заявив виданню генеральний директор ТРК "Люкс" (радіо "Люкс FM", телеканал "24") Роман Андрейко.
Читайте також: Частка аудиторії телеканалу "Інтер" у вересні скоротилася до 16,25%