Претензії "Газпрому" до України щодо 7 млрд дол спровоковані боргами Ostchem, - експерти
Претензії до України з боку «Газпрому» на суму 7 млрд дол. - наслідок боргів, які накопичила компанія Ostchem Дмитра Фірташа, яка отримувала паливо для своїх хімічних підприємств безпосередньо з РФ. Таку думку висловив російський політолог Андрій Латинін.
«У галасі навколо претензій «Газпрому» ніхто не згадав про те, що у Росії закуповує газ не тільки «Нафтогаз України», але й Ostchem Дмитра Фірташа. Причому, ці обсяги Україна зараховує в загальний обсяг імпорту газу, отриманого від «Газпрому». А ось чи розрахувалися структури українського олігарха - ніхто не запитав. Саме на цей факт сьогодні в неофіційних розмовах звертають увагу представники «Газпрому»», - сказав Латинін.
За його словами, зараз в Москві представник Фірташа Ігор Воронін веде переговори з «Газпромом». «Воронін вважається особливо наближеним до Фірташа, він - керівник скандального газового трейдера« УкрГазЕнерго », один з безпосередніх учасників російсько-української кризи в 2009 р., коли RosUkrEnego Фірташа своєчасно не перерахувало грошей« Газпрому », і страждала вся Європа. Сьогодні цей діяч займається «брудною» роботою для Фірташа - по віджиманню міноритарних пакетів в українських облгазах », - вважає російський експерт.
Читайте також: Україна виконала всі зобов'язання за договором із "Газпромом", - Ставицький
При цьому, українські політики не бачать нічого дивного в тому, що Україна і РФ знову опинилися на межі серйозного конфлікту через олігарха Фірташа. Так, нардеп від «Батьківщини» Сергій Соболєв зазначив: «Я впевнений, що команда Азарова, отримавши претензії «Газпрому» у вигляді 7 млрд дол. боргу, не просто так змовчала про природу цього боргу. Природно, у нас виникає питання, а хто саме заборгував «Газпрому»? Адже раніше в Росії не було претензій за недобір газу, Росія тоді не виставляла ні яких мільярдних санкцій. Чому зараз такі санкції представлені? Не виключено, що якраз саме через інших боргів. А саме - Фірташа».
З цим згоден нардеп Геннадій Москаль. «Приватним компаніям, природно, головним чином - Фірташу, дали можливість купувати газ безпосередньо у Росії для своїх підприємств. Але, почекайте, і мови бути не може про якийсь єдиному рахунку боргу! Це ж просто бєспрєдєл. Держава не повинна оплачувати борги якийсь приватній структури, навіть якщо це Фірташ», - сказав Москаль.
Читайте також: Шанси "Газпрому" отримати 7 млрд дол. від "Нафтогазу" за недобір газу невеликі, - експерт