ua en ru

ПМР готова платити за газ у разі підписання прямого договору з "Газпромом", - Смірнов

Придністров'я готове платити за спожитий російський природний газ у разі підписання з ВАТ "Газпром" прямого договору на його поставку в регіон. Про це повідомив Президент Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) Ігор Смирнов на прес-конференції в Тирасполі, зазначивши, що підписання такого документа дозволить ясно побачити юридичні підстави та конкретні цифри. Глава ПМР заявив, що на даний момент Придністров'я споживає на рік близько 1 млрд 569 млн куб. м російського природного газу, з яких більше 1 млрд 337 млн куб. м витрачають підприємства регіону, що належать власникам з РФ. Таким чином, за словами Смирнова, на частку власне придністровських споживачів припадає лише 14,8% від спожитого усередині Придністров'я російського газу.
Глава ПМР заявив, що при цьому Придністров'я в минулому році забезпечило транзит близько 21,86 млрд куб. м російського "блакитного палива". За його словами, ПМР виконує величезну роботу з транзиту газу і підтримує в робочому стані всі перекачувальні станції, і не ставить питання про витрати, як це робить Україна.
Смирнов заявив, що газові тарифи в Придністров'ї не відрізняються від російських, так як тут живе дуже багато громадян Росії. За його словами, ПМР знайде рішення для погашення своїх боргів за газ.
Смирнов відзначив, що влада Придністров'я офіційно заявила раніше керівництву РФ, що ПМР готова погашати свій борг за російський газ за рахунок вивезеного раніше Росією з регіону військового майна, яке, за словами Смирнова, належить не РФ, а придністровському народу. За його словами, влада Придністров'я готова взяти відповідні кредити для розрахунку за російський газ, щоб не вважатися нахлібниками, але це питання про підписання прямого договору з "Газпромом" поки не вирішується, як і питання розрахунку в рахунок вивезеного військового майна.
На сьогоднішній день борг Придністров'я за російський газ перевищив 2,7 млрд дол. Придністров'я продовжує накопичувати величезні борги за спожитий російський газ, оскільки він реалізується в регіоні за цінами, які набагато нижче закупівельних. Крім того, раніше повідомлялося, що місцева влада використовує кошти, отримані від населення за природний газ, на інші цілі, для покриття дефіциту бюджету і реалізації соціальних програм, в результаті чого накопичуються великі борги за російський газ.