ua en ru

Нафта на біржах сьогодні дешевшає через нові побоювання скорочення попиту на енергоносії

Нафта на біржах сьогодні дешевшає. Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent знизилися з початку дня більш ніж на 1 дол., що стало наслідком нових побоювань ослаблення попиту на енергоносії.

Станом на 10:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (травень) - 123,13 (-1,07) при діапазоні котирувань 123,05-124,25;
- Light, Sweet Crude Oil (травень) - 105,96 (-1,31) при діапазоні котирувань 105,85-107,12.

Тиск на нафтовий ринок сьогодні надає інформація про подальше зниження ділової активності в Китаї. За попередніми даними за березень індекс активності в обробному секторі КНР опустився до найнижчого значення за чотири місяці - до 48,1 пункту проти 49,6 пункту місяцем раніше. Якщо зростання економіки Китаю буде і далі сповільнюватися, то сповільниться і зростання глобальної економіки, що призведе до падіння попиту на сировину і на енергоносії, вважають експерти.

Разом з тим американський долар на міжнародному валютному ринку FOREX продовжує рости проти євро і інших валют, що додатково створює непривабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют підвищився на початку дня приблизно на 0,2%, перевищивши значення 79,8 пункту.

Нафта WTI подешевшала з початку дня більш істотно, ніж нафта Brent. Додатковий тиск на котирування WTI надають очікування збільшення постачань нафти на внутрішній ринок США, якщо американський уряд прийме рішення про використання нафти із запасів стратегічного резерву, щоб таким чином опустити ціни на енергоносії.

Нагадаємо, напередодні нафта на біржах в Лондоні і в Нью-Йорку подорожчала через несподіване скорочення в США комерційних запасів сирої нафти. Проте ціни на нафтові ф'ючерси за підсумками торгів 21 березня 2012 р. істотно не змінилися і встановилися нижче, ніж вони були на початку поточного тижня (19 березня).

Раніше повідомлялося, що ціна нафтового "кошика" ОПЕК опустилася до найнижчого значення за два тижні, встановившись при цьому нижче 123 дол./бар.