МВФ погодив на рівні експертів перший перегляд програми stand-by з Україною (доповнення)
Місія Міжнародного валютного фонду погодила на рівні експертів питання про перший перегляд програми з Україною в рамках угоди stand-by, повідомляє прес-служба представництво МВФ в Україні.
Місія МВФ відвідала Київ у період 3 по 15 листопада для проведення дискусій в контексті першого перегляду програми в рамках угоди stand-by. На завершення візиту керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс оприлюднив наступну заяву:
"Місія МВФ досягла порозуміння на рівні експертів з представниками органів влади щодо питання про завершення першого перегляду програми в рамках угоди stand-by. Тепер лист про наміри, сформульований урядом та Національним банком України, буде передано керівництву МВФ. Очікується, що після виконання українською стороною попередніх заходів, Рада директорів до кінця року розгляне питання про завершення перегляду програми. Результатом завершення перегляду програми Радою директорів МВФ стане виділення траншу у розмірі 1 млрд СПЗ (близько 1,6 млрд дол.), з яких 1 млрд дол. надійде на підтримку бюджету.
"Виконання програми в рамках угоди «Стенд-бай» у цілому узгоджується із цілями, сформульованими за програмою. Усі кількісні показники, що є критеріями ефективності станом на кінець вересня, було виконано, також забезпечено неухильний поступ у впровадженні структурних реформ.
"Уряд й надалі твердо налаштований на забезпечення фіскальної консолідації, маючи на меті скорочення державного боргу у середньотерміновій перспективі. У цьому контексті, дефіцит сектора загальнодержавного управління у 2011 році не перевищить 3½ відсотка ВВП. Оскільки за очікуваннями, Податковий кодекс загалом не справить впливу на доходи у 2011 р., у центрі зусиль з корегування фіскальної ситуації, спрямованих на забезпечення дотримання запланованого рівня дефіциту, буде оптимізація бюджетних видатків із одночасним збереженням важливих інвестиційних проектів та соціальних програм для підтримки найбідніших верств населення. Навантаження від видатків й надалі залишатиметься викликом і вимагатиме розважливого підходу до забезпечення їх виконання", - зазначив Т.Арванітіс.
Фіскальна консолідація також буде підкріплена реформами у енергетичному секторі, які вже у 2011 році дозволять НАК «Нафтогаз» збалансувати свій бюджет; реформами, спрямованими на зміцнення фінансового становища пенсійного системи; а також реформами у царині державного адміністративного управління.
Монетарну політику буде переорієнтовано на досягнення цінової стабільності, а тенденція до зниження базової інфляції, як очікується, збережеться. Центральний банк й надалі ретельно відстежуватиме можливість виникнення інфляційних наслідків другого порядку, зумовлених нещодавнім зростанням цін на продукти харчування та адміністративних цін. Було досягнуто порозуміння щодо конкретних кроків, спрямованих на поліпшення функціонування валютного ринку, у тому числі заходів, спрямованих на розвиток форвардного ринку.
"Банківська система загалом залишається ліквідною та належним чином капіталізованою. Процес рекапіталізації та вирішення проблем приватних банків у цілому відбувається так, як планувалося. Однак, відновлення кредитних потоків у економіку вимагатиме заходів, спрямованих на вирішення проблеми «непрацюючих позик», рівень яких достатньо високий, а також подальших зусиль, спрямованих на зміцнення законодавчої бази фінансового сектора", - зазначив він.