Moody's підвищило суверенний кредитний рейтинг Болгарії на один щабель - до Baa2
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило суверенний кредитний рейтинг Болгарії на один щабель: довгостроковий рейтинг зобов'язань болгарського уряду підвищено з Baa3 до Baa2. Прогноз по рейтингу - "стабільний", повідомило Moody's, передає РБК.
Підвищити оцінку кредитоспроможності Болгарії агентству дозволили "бюджетна дисциплінованість країни", а також відносна стійкість фінансової системи Болгарії в нестабільній регіональному середовищі.
Moody's відзначає ефективність заходів по консолідації бюджету країни, підтримуваних останніми структурними реформами (зокрема, пенсійної), завдяки чому боргове навантаження Болгарії знаходиться на низькому рівні.Як очікується, в 2011 р. дефіцит держбюджету складе менше 3% від ВВП, що відповідає так званим Маастрихтського критеріями (базові орієнтири по бюджетних дефіцитів і рівнями держборгу, закладені в загальноєвропейських угодах).
У 2010 р. дефіцит бюджету Болгарії склав усього лише 3,2% ВВП - кращі показники в Євросоюзі були тільки у Швеції, Фінляндії, Люксембурга і Естонії.
Крім того, Moody's вказує на вдосконалення державних інститутів Болгарії: так, місцевий Центробанк проводить "дуже ефективну" політику валютного управління (курс болгарського лева з 1999 р. прив'язаний до євро). Крім того, Міністерство фінансів країни домоглося важливих поправок до закону про структуру державного бюджету, які обмежують бюджетний дефіцит цифрою в 2% від ВВП, а бюджетні витрати - в 40% ВВП.
Відзначимо, що напередодні міністр фінансів Болгарії Сімеон Дянков повідомив, що країна відклала переговори про вступ у зону євро через боргової кризи на периферії валютного блоку. "Ми не збираємося починати попередні переговори (про початок переходу на євро) восени. Переговори відкладені до тих пір, поки картина в єврозоні не проясниться", - заявив він.Раніше в поточному році Болгарія заявляла, що восени 2011 р. почне переговори про запровадження так званого механізму ERM-2, при якому держави - претенденти на вступ до єврозони повинні довести стабільність своєї національної валюти до переходу на євро.