Мінрегіон: В Україні на програму "Питна вода" в 2012 р. передбачено 200 млн грн
В Україні на державну програму "Питна вода" у 2012 р. передбачено 200 млн грн. Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов у середу, 18 липня, під час брифінгу в Кабінеті міністрів України, передає прес-служба Мінрегіону.
Зокрема, за ці кошти планується будівництво та реконструкція водозабірних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання, зокрема у регіонах з найбільшими відхиленнями в якості води від встановлених вимог, впровадження станцій (установок) доочищення питної води у системах централізованого водопостачання, насамперед для водозабезпечення дошкільних, шкільних і лікувальних закладів та облаштування пунктів розливу питної води. Крім того - будівництво та реконструкція водопровідних та каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання, а також оснащення лабораторій здійснення контролю якості води та стічних вод сучасним контрольно-аналітичним обладнанням. Одним із основних критеріїв виділення бюджетних коштів стала наявність розроблених схем оптимізації централізованих систем водопостачання та водовідведення відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Крім того, як зазначив Аліпов, Мінрегіон у рамках програми "Питна вода України" вже розпочав і реалізував у регіонах ряд масштабних проектів кошторисною вартістю більше 10 млн грн.
"У Дніпропетровській області реконструювали 24 швидких безнапірних фільтри комунального підприємства "Аульський водовід", що дало можливість покращити якість питної води для понад 2 млн жителів Дніпропетровської області, значно зменшити витрати питної води на промивку фільтрів та зменшити скидання промивних вод у Дніпро. У Хмельницькій області вже прокладено майже 7 кілометрів на будівництві нового 20-кілометрового магістрального водогону. Цього року 200 млн. грн. на конкурсній основі будуть спрямовуються на будівництво та реконструкцію водозабірних споруд і фільтрувальних станцій із застосуванням нових технологій. І в містах вже готуються відповідні проекти", - повідомив Аліпов.
Нагадаємо, що головним завданням загальнодержавної програми "Питна вода України" на 2011-2020 рр. є покращення якості питної води у населених пунктах, де вона не відповідає нормативним вимогам та забезпечення населення цілодобовим водопостачанням в достатньої кількості.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що Мінрегіон має намір створити "лабораторну раду" для контролю за якістю питної води.