Метеорит в Челябінську: В NASA стверджують, що падіння неможливо було спрогнозувати
Падіння метеорита на території Уральського федерального округу РФ неможливо було спрогнозувати. З такою заявою виступив старший співробітник управління планетології американського космічного агентства (NASA) Джим Грін, передає NHK.
Незважаючи на всі зусилля, вчені поки в змозі відслідковувати тільки близько 15% космічних об'єктів, чиї траєкторії можуть перетнутися із земною. Всі вони значно більше впав в Челябінській області. Слова американського вченого підтвердили висновки, які були раніше позначені в повідомлення Федерального космічного агентства РФ (Роскосмос).
Згідно з інформацією американських учених, об'єкт, що вибухнув над Челябінської областю, мав розмір близько 15 м, а його маса оцінюється в 7 тис. т. Він увійшов в щільні шари атмосфери Землі близько 9:20 (5:20 за київським часом) на швидкості порядку 40 тис. км/год. Викликаний тертям перегрів космічного тіла призвів до того, що на висоті від 20 до 25 км стався вибух, енергія якого становила від 300 до 500 тис. т в тротиловому еквіваленті. Відзначимо, що, за даними Російської академії наук, швидкість метеорита становила 54 тис. км/год., а висота вибуху від 30 до 50 км.
За словами Гріна, космічні об'єкти розміром до 7 м притягуються земної гравітацією практично щодня, проте більшість з них згорає, так і не долетівши до її поверхні. Він також додав, що падіння метеорита в межах населеної території є по-справжньому рідкісною подією.
Читайте також: Метеорит в Челябінську: Кількість постраждалих перевищила 1,1 тис. (фото, відео)