Кабмін пропонує ВР запровадити плату за видачу свідоцтва про проведення гастрольних заходів
У Верховній Раді України (ВР) зареєстровано урядові зміни до закону "Про гастрольні заходи в Україні", котрі мають запровадити плату за оформлення та видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу та використання коштів одержаних від цієї плати.
Як зазначається у проекті закону (№8757 від 06.07.2011 р.), орієнтовна сума надходжень від плати за оформлення та видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу за оцінками експертів складатиме 89,1 млн грн на рік.
Згідно документу, гастрольні заходи - видовищні заходи (концерти, вистави, циркові, лекційно-концертні, розважальні програми, творчі вечори, виступи пересувних циркових колективів, інші публічні видовищні заходи), що проводяться за участю гастролера (гастролерів), стаціонарний сценічний майданчик якого розташований поза межами адміністративно-територіальної одиниці, на території якої такі заходи проводяться.
Для отримання свідоцтва про проведення гастрольного заходу його організатор не пізніше ніж за 10 днів до проведення заходу подає до відповідного місцевого органу управління у сфері культури заяву із зазначенням часу, місця і дати проведення гастрольного заходу.
За оформлення та видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу стягується плата в розмірі:
для гастрольних заходів за участю мистецьких колективів та окремих виконавців у жанрах театрального, академічного музичного, народного музичного мистецтва, автентичного фольклору - 1 % від аншлагової вартості гастрольного заходу;
для гастрольних заходів за участю естрадних, циркових колективів та окремих виконавців - 3 % від аншлагової вартості гастрольного заходу;
для шоу - програм усіх видів, а також у розважальних закладах за участю художніх колективів та окремих виконавців - 5% від аншлагової вартості гастрольного заходу.
На думку авторів, прийняття закону дасть змогу:
- ефективно реалізувати державну політику у сфері гастрольної справи;
- вдосконалити правові відносини у сфері гастрольної справи;
- усунути чи значно зменшити можливості зловживань у концертно-гастрольній справі;
- розширити можливості закладів культури надавати якісні послуги через забезпечення надійного джерела фінансування гастрольної діяльності, що провадиться за участю вітчизняних гастролерів.