ua en ru

Грузія і Україна мають намір співпрацювати в рамках проекту транспортування ЗПГ з Азербайджану

Грузія і Україна прийняли рішення про співпрацю в області реалізації проекту транспортування азербайджанського зрідженого газу (ЗПГ) через грузинську територію в Україну. Про це повідомляє азербайджанське агентство Trend з посиланням на апарат Державної канцелярії Грузії.

Рішення було прийнято в рамках сьомого засідання спільної грузино-української міжурядової комісії з економічного співробітництва, що пройшла напередодні в Києві.

Також було прийнято рішення про співробітництво у сфері розвитку транспортного коридору "Вікінг", що зв'язує регіони Балтії і Чорного моря, щоб через Грузію і Україну транзитом здійснювалося транспортування сухих вантажів з Каспійського регіону до регіону Балтійського моря. Крім того, сторони домовилися про співпрацю в питанні підключення українського державного і приватного секторів у будівництво гідроелектростанції в Грузії і експорт виробленої в Грузії електроенергії в Україну та інші країни.

Ще одним спільним проектом може стати створення інтернет - та інших зв'язків в обхід Росії і будь-якої іншої третьої країни з використанням енергетичного коридору "Поті-Бургас-Одеса". На думку сторін, це дозволить знизити вартість послуг для громадян і підвищити якість і обсяг інформаційного потоку. В рамках діалогу з Києвом грузинська сторона також запропонувала обговорити включення України в будівництво найглибшого в Грузії порту і міста Лазики як важливої частини в майбутньому азіатсько-європейського транспортного коридору.

Нагадаємо, можливості постачань азербайджанського газу через територію Грузії розглядаються в рамках проекту AGRI. Україна підписала протокол, що узгодив питання створення СП для транспортування азербайджанської зрідженого газу в Україну, 19 вересня 2011 р.

Проект AGRI передбачає транспортування азербайджанського газу по газопроводах на чорноморське узбережжя Грузії, де цей газ буде сжижатися на спеціальному терміналі, після чого судами буде поставлятися через Чорне море до Румунії. Учасниками проекту AGRI є компанія SOCAR (державна нафтова компанія Азербайджану), Корпорація нафти і газу Грузії, а також компанії MVM (Угорщина) і Romgaz (Румунія).

Потужність проекту AGRI розглядається в трьох варіантах - 2 млрд куб. м газу в рік, 5 млрд куб. м і 8 млрд куб. м. За попередніми оцінками, в залежності від цього вартість проекту буде варіюватися в межах від 1,2 млрд до 4,5 млрд євро.