ua en ru

Держмитслужба в 2009 - І півріччі 2012 рр. неефективно розпорядилася коштами на модернізацію митниці, - Рахункова палата

Держмитслужба протягом 2009-2011 рр. та в І півріччі 2012 р. не забезпечила ефективного управління коштами на модернізацію митниці. Про це йдеться в повідомленні колегії Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання бюджетних коштів на прикладні дослідження, розробки, розбудову та модернізацію об'єктів митної служби.

У свою чергу, в колегії зазначили, що Мінекономрозвитку не здійснювало дієвого контролю за виконанням заходів двох державних цільових програм - забезпечення митних органів технічними засобами контролю (на 2004-2010 рр.) і облаштування та реконструкція державного кордону (до 2015 рр.).

"Щодо виконання заходів першої держпрограми аудитом встановлено, що облаштування митних органів відбувалося не за рахунок створення та закупівлі вітчизня¬них зразків технічних засобів митного контролю, як було передбачено програмою, а коштом міжнародної технічної допомоги у вигляді технологічного обладнання та засобів контролю. Із 10 завдань другої програми, які закріплені за Держмитслужбою, виконувалися лише чотири, через що не досягнуто очікуваного результату -приведення інфраструктури пунктів пропуску у відповідність з європейськими стандартами", - йдеться в повідомленні Рахункової палати.

"Всього з державного бюджету на розбудову і модернізацію об'єктів митної системи у зазначений період використано лише 69,5 млн грн, або близько 5% від обсягу коштів, передбачених програмою. Як наслідок, забезпеченість митних органів відповідними технічними засобами становила від 6 до 70%. Через неефективність окремих управлінських рішень, Держмитслужбі не вдалося забезпечити дієвого контролю за використанням бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію бюджетних програм. У результаті 700 тис. грн використані неефективно, 8,3 млн грн - з недотриманням норм законодавства", - зазначили в Рахунковій палаті.

Крім того, в колегії зазначили, що створення Державного науково-дослідного інституту митної справи "не сприяло зміцненню відомчого наукового потенціалу, ефективності та результативності роботи митних органів. Інститут не виконав жодної проектно-конструкторської роботи з метою модернізації об'єктів митної системи. Державні кошти та наукова діяльність спрямовувалися на дослідження загальнотеоретичних питань, а не на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з розробки сучасних технічних засобів митного контролю".

"Така зміна напрямів наукової роботи знизила ефективність використання державних коштів, що спрямовувалися на модернізацію української митниці, подолання проблем із розбудовою державного кордону, на розвиток прикладної науки для митної галузі", - додали в Рахунковій палаті.

Читайте також: Місцеві ради в 2010-2011 рр. направили на утримання апаратів удвічі більше коштів розрахункових обсягів, - РП