Google купить туристичний гід Frommer's за 25 млн дол
Компанія Google купує туристичний гід Frommer's за 25 млн дол. Google планує завоювання перспективних областей: онлайн-туризму, бронювання готелів і авіаквитків, передає телеканал "Росія 24".
Гіди Frommer's не перше придбання Google в туристичній галузі. У липні 2010 р. інтернет-гігант купив ITA Software за 700 млн дол. - компанія займається ПО для відстеження цивільних авіаперевезень.
Уже в 2011 р. Google запускає власний сервіс з бронювання авіаквитків. В цьому ж році компанія Бріна і Пейджа купує за 150 млн дол. Zagat - ця фірма займається рецензуванням ресторанів, готелів та ін. Зараз топ-менеджмент Google заявляє про те, що бренди Zagat і Frommer's планується об'єднати. IT-експерти стверджують: синергетичний ефект буде приголомшливим. Google може створити новий сервіс повного циклу: від планування поїздки до бронювання та оплати готелю та авіаперельоту, ставши, таким чином, повноцінним гравцем туріндустрії.
Такий гігант з легкістю потіснить майже будь-якого конкурента, і реакція на ринку - відповідна. У день оголошення про угоду Google - Frommer's акції TripAdvisor падали на 4,5%, Yelp - на 7,5%. Перша компанія працює в сфері бронювання авіаквитків, друга займається онлайн-рецензіями готелів, ресторанів і т. д.
Крім того, Google - визнаний лідер в онлайн-рекламі. Торік американська туріндустрія витратила на просування в мережі 2,5 млрд дол. - це на 40% більше, ніж у 2010 р. За прогнозами в 2012 р. сума перевищить 3 млрд дол.
Експерти впевнені: великі авіакомпанії та готельні мережі не відмовляться переплатити, щоб їхні пропозиції виявилися в перших рядках потенційного туристичного сервісу від Google. Зараз Google надає операційну систему світовому лідеру ринку смартфонів, виробляє вдалий планшет спільно з азіатськими партнерами, планує перетворити YouTube в джерело професійного відеоконтенту і займається десятками інших проектів. Чистий прибуток Google в I півріччі 2012 р. склав 5,675 млрд дол. Це на 31,9% більше, ніж було зафіксовано за підсумками I півріччя 2011 р. (4,304 млрд дол.).