ua en ru

ДПСУ після консультацій з експертами продовжує наполягати на введенні податку з обороту

Двотижневі консультації Державної податкової служби України (ДПСУ) з бізнесом і експертами не переконали податківців відмовитися від своїх ініціатив, запропонованих в рамках реформування фіскальної системи. Як і раніше, вони наполягають на введенні податку з обороту, 3-процентного збору з валютних операцій і кардинальному зниженні навантаження на фонд оплати праці. В той же час бізнесу обіцяють відшкодовувати ПДВ облігаціями, а ліквідацію пільг зробити виборчою. Експерти чекають від цієї реформи посилення податкового навантаження, наполягаючи на частковій імплементації її норм лише з 2014 року. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Державна податкова служба завершила перший етап громадського обговорення свого бачення реформи податкової системи, що почався в середині липня. Вчора ДПСУ розіслала експертам і асоціаціям першу узагальнену версію змін до Податкового кодексу та інші законодавчі акти. Згідно з графіком, затвердженим міністром фінансів Юрієм Колобовим, узагальнений варіант реформи повинні були оприлюднити на сайтах Мінфіну і ДПСУ до 1 серпня. Проте вчора він так і не був опублікований. "Ми були налаштовані на роботу після офіційного оприлюднення, щоб внесення пропозицій знайшло вже інший статус. Але, мабуть, хтось гальмує цей процес", - відзначає президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко.

Наданий членам робочої групи законопроект не дуже відрізняється від ранішої концепції. У ДПСУ не відмовилися від його ключових положень. Все також пропонується понизити ставку ПДВ з 20% до 12% на імпорт/реімпорт товарів і послуг, а також електроенергію, газ, нафту і воду. Решта всіх операцій на внутрішньому ринку обкладатиметься 7-процентним податком. Під додаткове оподаткування в 2% обороту (з 1 січня по 1 липня 2013 року - 2,5%) підпадатимуть практично всі вказані вище операції, а також експорт. За словами заступника голови ради Федерації працедавців (ФПУ) Дмитра Олійника, за їхніми розрахунками, тільки ці норми збільшать податкове навантаження на підприємства другого (сировинні) і третього переділу (з високою доданою вартістю) на 20-30%.

Нагадаємо, голова ДПСУ Олександр Клименко раніше заявив, що відомство готове враховувати поправки в концепцію реформування податкової системи.