ua en ru

Фюле: На шляху до євроінтеграції немає місця для вибіркового підходу

Якщо Україна хоче політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, ключовим моментом є приведення українського законодавства у відповідність із нормами ЄС. Щодо цього не має бути ані штучних умов, ані компромісів. Про це йдеться у промові єврокомісара Штефана Фюле перед депутатами Верховної Ради України, яку він не виголосив у зв'язку з блокуванням сесійної зали парламенту, текст якої поширила прес-служба представництва ЄС в Україні.

"Шлях уперед чітко означено. ЄС уже здійснює необхідні технічні підготування для уможливлення підписання угоди про асоціацію. Ми серйозно налаштовані на укладання політичної асоціації та економічної інтеграції з Україною, - підкреслив Фюле. - Однак політичні обставини в Україні наразі не є такими, якими ми їх хотіли би побачити - чи яким їм потрібно бути, аби ми здійснили у наших відносинах якісний стрибок".

За його словами, ЄС рішуче налаштований на підписання угоди про асоціацію з Україною не пізніше саміту Східного партнерства, що відбудеться в листопаді 2013 р. у Вільнюсі. Проте підписання може відбутися за наявності рішучих дій з боку України та відчутного поступу за конкретними орієнтирами.

"Чого ми насправді потребуємо - це ефективних зусиль та підтримки реформ, пов'язаних з ЄС, які здатні принести перші відчутні результати, - а не рефлексій над геополітикою, коли прагнуть досягти інтересів, жертвуючи цінностями. Не має бути ані штучних умов, ані компромісів щодо цінностей, які ми шануємо", - підкреслив євро комісар.

За його словами, шлях України до рішення про її майбутнє в Європейському союзі пролягатиме не через політичні декларації, а через досягнення відповідності з європейськими нормами та стратегіями політики.

"Якщо ви хочете політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, ключовим моментом є приведення вашого законодавства у відповідність із нормами ЄС. І якщо у вас є амбіція колись формувати сам Європейський союз та його норми, ви можете досягти цієї мети тільки через досягнення повної відповідності наявному законодавству ЄС. Тут немає місця для вибіркового підходу", - підкреслив Фюле.

Як повідомлялося раніше, в Україні з візитом перебуває єврокомісар з питань розширення та європейської політики Штефан Фюле.

Читайте також: Врахування голосів тих, хто відсутній у парламенті, веде до спотворення демократії, - Фюле