ua en ru

ФРС: Банки США за 2 міс. 2012 р. скупили держоблігацій та інших боргових паперів федеральних відомств на 78,2 млрд дол

Повільні темпи відновлення американської економіки і посилення вимог до власного капіталу не дозволяють банкам США нарощувати обсяги кредитування. Зате кредитні організації Америки все більш охоче заробляють на скуповуванні боргових зобов'язань федерального уряду, що дозволяє не тільки уникнути ризиків, а й почистити власні баланси.

За перші два місяці 2012 року американські банки встигли скупити державні облігації США та інші боргові папери федеральних відомств на 78,2 млрд дол., за даними ФРС. Ця цифра вже перевищує аналогічний показник за весь минулий рік, коли попит банківського сектора США на казначейські папери склав всього 62,6 млрд дол.

Насолоджуючись майже нульовими ставками від ФРС, банки скуповують папери, навіть незважаючи на те що поточна прибутковість держоблігацій близька історичного мінімуму.

Річна прибутковість десятирічних казначейських облігацій зараз становить 2,02%. Таким чином, спред між вартістю залучення кредитних коштів та доходом від інвестицій в держоблігації дорівнює 1,77% - саме на такий прибуток і можуть розраховувати банки. При цьому вони вперто не бажають виконувати свою первинну функцію - кредитування: обсяг депозитів на рахунках американських учасників ринку в лютому цього року перевищив аналогічний показник за виданими позиками на рекордні 1,63 трлн дол. Ще в січні 2011 р. цей розрив становив усього 1, 17 трлн дол.

Як вважають експерти, активне зростання інвестицій у державні облігації пояснюється бажанням банків навер стати упущену в минулому році вигоду. "У 2011 році обсяги скупки казначейських облігацій були малі - ринок чекав від ФРС певних кроків, які могли б украй негативно позначитися на прибутковості паперів. Зараз ситуація стабілізувалася і подібний спосіб заробітку вже куди більш безпечний", - пояснив анонімний представник американського ринку інструментів з фіксованою прибутковістю.

Більш того, скупка держпаперів допомагає банкам вбити одним пострілом одразу двох зайців: крім стабільного доходу вони отримують можливість почистити власні баланси, підготувавшись до жорсткості вимог до власного капіталу. "Безризикові інструменти на зразок казначейських облігацій можуть бути використані в якості забезпечення для різного роду структурованих активів, які приносять вже куди більш високу прибутковість. Таким чином, банки можуть без проблем заробляти на деривативи, захищаючись від вимог регуляторів іншими приносять прибуток інструментами", - підсумував анонімний джерело.

Нагадаємо також, 9 березня повідомлялося, що провідні банки США просять ФРС не посилювати вимоги до інформації, яка повинна бути розкрита перед громадськістю за результатами майбутніх стрес-тестів. Фінансові інститути побоюються, що надмірна відкритість зашкодить галузі, яка і без того сильно постраждала в минулому році.