ua en ru

Фонди, орієнтовані на ринки акцій країн, що розвиваються, залучили з початку 2012 р. 11,3 млрд євро, - експерти

Інвестори почали проявляти рекордний інтерес до ринків, що розвиваються. За останній тиждень січня фонди, орієнтовані на ринки акцій країн, що розвиваються, залучили 3,5 млрд дол., що стало максимальним притоком майже за рік, повідомила компанія EPFR Global. C початку року такі фонди отримали від інвесторів в цілому 11,3 млрд євро - найкращий показник за цей період з 2006 року. Причому приплив коштів відзначався кожен день.

"Грошові потоки знову виявилися хорошим індикатором зміни настроїв інвесторів. Фонди, що працюють на ринках акцій країн, що розвиваються, за якими ми стежимо, показали найкращий початок року за останні шість років", - відзначив керуючий директор EPFR Global Бред Дюрхам.

В результаті зростання інтересу інвесторів до ринків індекс MSCI Emerging Markets з початку року додав 14,2%. Зростання індексу MSCI All Country World, що відображає вартість акцій компаній у розвинених країнах, за той же період виріс майже вдвічі менше - на 7,7%. За даними EPFR Global, в останній тиждень січня фонди, що інвестують у розвинені ринки, зіткнулися з самим серйозним відтоком коштів з середини грудня 2011 року через невизначеність навколо Греції.

Що ж до успіху ринків, що розвиваються, то на регіональному рівні виділялися фонди, що вкладають гроші в регіон EMEA (Європа, Африка і Близький Схід), які залучили 217 млн ​​дол. за останній тиждень лютого - максимум за останні десять місяців. Це пов'язано із зростанням популярності Східної Європи і Росії, яка, вважають в EPFR Global, "виграла від поновлення інтересу до гри на ринку сировинних товарів і останніх обіцянок прем'єр-міністра Володимира Путіна покращити інвестиційний клімат в країні".

У аналітиків, однак, сила ралі на ринках акцій країн, що розвиваються викликає сумніви в його стійкості. "Ризикові активи в січні показали сильне зростання. Однак, незважаючи на те що це гарний початок року, ми сумніваємося, що гарні часи продовжаться. Ми чекаємо розпаду зони євро цього року, що здійснить великий пролом в оптимізмі інвесторів", - вважає економіст Capital Economics Джон Хіггінс.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ході розміщень на біржах Шанхая, Гонконгу і Шеньчженя, в 2011 р. компаніям вдалося залучити 73 млрд дол., що майже в 2 рази більше, ніж на Нью-Йоркській фондовій біржі і Nasdaq майданчику разом узятих.