Fitch загрожує знизити рейтинги країн єврозони у разі виходу з неї Греції
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings не виключає вірогідності проведення повторних парламентських виборів в Греції в червні 2012 р. після невдачі вибраних 6 травня ц.р. політичних сил сформувати коаліційний уряд. У поширеному сьогодні прес-релізі Fitch відзначає, що у разі приходу до влади коаліції, виступаючої проти тих, що проводяться в даний час Грецією антикризових заходів, ризик виходу країни із зони євро збільшиться.
Таким чином, на думку аналітиків Fitch, результат повторних виборів у Греції матиме стратегічно важливе значення як для самої країни, так і для зони євро в цілому. Згідно з опублікованим 3 травня ц.р. звітом Fitch "Майбутнє зони євро: альтернативні сценарії" (The Future of the Eurozone: Alternative Scenarios), у разі виходу Греції з валютної зони прогноз по рейтингах решти вхідних в нього країн буде змінений на "негативний", що означає можливість зміни рейтингу у бік пониження в короткостроковій перспективі. Країни, що вже мають "негативний" прогноз по рейтингу, а саме: Бельгія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Португалія, Словенія і Франція, зіткнуться з негайним ризиком пониження суверенного кредитного рейтингу на один ступінь.
Вихід Греції із зони євро порушить фундаментальний принцип блоку про постійність членства. Таким чином, масштаб наслідків порушення єдності зони євро залежатиме від здатності європейських законодавців вчасно зупинити ланцюгову реакцію посилення кризи. Варто відзначити, що аналітики не виключають, що при хорошому результаті вихід Греції із зони євро призведе до більшої фінансової і політичної інтеграції і укріпить життєздатність економічного і валютного союзу.
Нагадаємо, 13 березня 2012 р. Fitch підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Греції з рівня RD ("обмежений дефолт") до B- зі "стабільним" прогнозом після вдалого завершення переговорів Афін з приватними кредиторами 10 березня 2012 р. щодо реструктуризації заборгованості.
Після парламентських виборів 6 травня 2012 р. партіям, що прийшли до влади, не вдається сформувати коаліцію, оскільки між політичними силами Греції спостерігається розкол з питання дотримання заходів бюджетної консолідації, що є обов'язковою умовою для отримання фінансової допомоги від міжнародних кредиторів - Міжнародного валютного фонду і Євросоюзу.