ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони
Європейський центральний банк (ЄЦБ) розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони. Про це повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі на прес-конференції після рішення банку за ставками в єврозоні. "Керуюча рада ЄЦБ може здійснити прямі операції на відкритому ринку в обсязі, відповідному його цілям", - заявив Драгі, вказавши, що контур подальших "нестандартних" заходів грошово-кредитної політики буде позначений в майбутні тижні.
Раніше німецькі ЗМІ повідомили з посиланням на неназвані джерела, що ЄЦБ планує зробити нові дії, спрямовані на стабілізацію доходностей по держпаперами в єврозоні, в координації з Європейським стабілізаційним механізмом (ESM). За неофіційними даними, ESM може безпосередньо фінансувати уряду Іспанії та Італії, купуючи облігації цих країн на первинних розміщеннях, тоді як ЄЦБ підтримає ці дії інтервенціями на вторинному ринку. Передбачається, що остаточне рішення по новому антикризовому механізму буде прийнято не раніше вересня 2012 р.
На прес-конференції Драги повідомив, що керуючий рада ЄЦБ детально обговорював свої можливості по усуненню "неправильного функціонування процесів ціноутворення на боргових ринках країн єврозони". За словами президента ЄЦБ, ризикові премії, які інвестори вимагають при покупці держоблігацій таких країн, як Іспанія та Італія, "виключно високі", а сильна "фрагментація" європейських фінансових ринків ускладнює ефективну роботу монетарної політики. ЄЦБ вважає неприйнятними ризикові премії на боргових ринках єврозони, обумовлені невиправданими страхами за збереження зони євро. "Євро не підлягає скасуванню", - підкреслив Драги.
Незважаючи на рішучість ЄЦБ відновити активну підтримку облігацій єврозони на вторинному ринку, Драги розчарував багатьох гравців, повторивши, що додаткові нестандартні заходи ЄЦБ будуть залежати від активації антикризових фондів ESM і EFSF (Європейський фонд фінансової стабільності) урядами єврозони.
Раніше сьогодні керівник рада ЄЦБ прийняв рішення залишити базову ставку рефінансування в єврозоні на історичному мінімумі в 0,75% річних.