ua en ru

ЄК розраховує врегулювати розбіжності з "Газпромом", не доводячи до загрози зриву постачань газу в ЄС

Єврокомісія розраховує врегулювати правовий спір з ВАТ "Газпром", не доводячи до загрози зриву постачань природного газу в Європу. Про це повідомив сьогодні комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер. За його словами, Єврокомісія веде активні переговори з російською стороною і сподівається на взаємоприйнятне, компромісне рішення, передає Reuters.

"У переговорах є ряд спірних пунктів. Однак я вірю, що обидві сторони підійдуть до них професійно і зуміють вирішити спірні питання. Європейський енергетичний ринок, наша промисловість і споживачі не повинні постраждати", - сказав Еттінгер в кулуарах неформального засідання європейських міністрів енергетики на Кіпрі. "Ми не бачимо прямих ризиків для безпеки поставок енергоносіїв до ЄС, будь то нафта, вугілля або газ, маючи на увазі, що всі сторони поважатимуть контрактні зобов'язання", - додав єврокомісар.

Еттінгер також повідомив, що в жовтні або в крайньому випадку в листопаді ц.р. планує провести подальші переговори щодо ситуації з "Газпромом" з міністром енергетики РФ Олександром Новаком і "новим віце-прем'єром" (Аркадієм Дворковичем, що займається ПЕК).

Читайте також: Україна планує у наступному році скоротити закупівлю російського газу

Нагадаємо, 4 вересня 2012 р. Єврокомісія відкрила антимонопольне розслідування відносно ВАТ "Газпром". Газовий концерн підозрюється в порушенні ст.102 договору про функціонування Євросоюзу. Дана стаття фіксує відповідальність за зловживання з боку компаній, які займають домінуюче становище на ринку і можуть перешкоджати вільній торгівлі між державами ЄС. Перш за все влада Євросоюзу підозрює російську компанію в перешкоджанні розвитку єдиного газового ринку в державах - членах ЄС, по-друге, "Газпром" підозрюють у тому, що своїми діями він міг заважати політиці диверсифікації в поставках газу до ЄС, і по-третє, газовий концерн звинувачується у завищенні цін на "блакитне паливо". Подібні дії з боку "Газпрому", як підозрює ЄК, можуть обмежувати конкуренцію і представляти загрозу стабільності газових поставок, що в свою чергу здатна загрожувати споживачам ЄС.