Чистий прибуток Glencore International в I півріччі 2012 р. зменшився на 8% - до 2,28 млрд дол
Чистий прибуток найбільшого в світі диверсифікованого сировинного трейдера Glencore International в I півріччі 2012 р. знизився на 8% - до 2,28 млрд дол. проти 2,47 млрд дол., отриманих в I півріччі минулого року. Про це повідомляється в матеріалах Glencore.
Виручка трейдера в січні-червні ц.р. досягла майже 108 млрд дол. (зростання на 17% щодо того ж періоду 2011 р.). Скоригований чистий прибуток скоротився на 26% - до 1,81 млрд дол. (роком раніше - 2,44 млрд дол.). Показник скоригованого прибутку не враховує ряд "особливих статей", таких, як переоцінка форвардних контрактів за справедливою вартістю, знецінення активів, відстрочений податковий актив і т.д.
Аналітики очікували, що скоригований чистий прибуток Glencore складе 1,6 млрд дол. Акції компанії на Лондонській фондовій біржі торгуються практично без зміни до ціни закриття попереднього торгового дня: котирування становлять 3 фунта 53,95 пенси (плюс 0,1%).
У звіті Glencore наголошується, що в першій половині 2012 р. глобальні фінансово-економічні умови різко погіршилися порівняно з I півріччям 2011 р. у зв'язку з кризою суверенних боргів в Європі і зниженням попиту в багатьох промислово розвинених економіках. Це призвело до зниження цін на багато товарів, якими торгує Glencore.
Крім того, виконавчий директор Glencore Айван Глазенберг заявив, що угода поглинання швейцарської гірничодобувної компанії Xstrata, про яку керівники компаній домовилися в лютому 2012 р., необов'язково буде завершена, оскільки акціонери Xstrata можуть заблокувати її. Glencore, що володіє 34% акцій Xstrata, запропонував придбати акції, що залишилися шляхом обміну кожного паперу, на 2,8 акції Glencore. Проте в червні ц.р. катарський фонд національного добробуту, що контролює майже 12% Xstrata, зажадав підвищити обмінний коефіцієнт до 3,25. Аналітики вважають, що Glencore не зможе запропонувати за акцію Xstrata більше 3 своїх акцій.
Glencore International - один з найбільших в світі інтегрованих виробників і постачальників сировинних товарів. Компанія торгує металами і корисними копалинами, енергоносіями, сільськогосподарською продукцією, надає відповідні фінансові та логістичні послуги. Штаб-квартира компанії розташована в швейцарському м. Бааре. У березні 2012 р. Glencore придбав український маслоекстракційний завод "Колос" в Харківській обл.