Брюссель чекає від Києва кардинальних рішень щодо Тимошенко, Луценка і Власенка до 18 квітня, - джерело
Сьогодні завершується черговий візит в Україну місії екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського і екс-президента Європарламенту Патріка Кокса, уповноважених Євросоюзом на пошук виходу з кризи у відносинах з Україною. Щоб повернутися до діалогу з ЄС, Київ повинен провести радикальні зміни до 18 квітня - прийняти кардинальні рішення по проблемах екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, екс-міністра МВС Юрія Луценка і екс-нардепа Сергія Власенка, пише "Комерсант-Україна".
Візит місії Європарламенту (ЄП) на чолі з Кваснєвським і Коксом став 14-м за рахунком. Вчора вони провели чергову зустріч з головою партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко, яка тривала більше двох годин, після чого, як завжди, відмовилися від спілкування зі ЗМІ.
Тим часом нинішній приїзд європейських політиків є особливим - швидше за все він стане останнім, підкреслюють джерела видання в Брюсселі.
Кваснєвський і Кокс з літа минулого року є посередниками між ЄС та українською владою у вирішенні проблеми виборчого правосуддя. Формально будучи посланниками ЄП, де-факто вони ведуть переговори з Президентом Віктором Януковичем від імені всього Євросоюзу, а їхні висновки будуть служити основою для прийняття рішення про прогрес Києва у вирішенні даної проблеми.
На початку лютого мандат місії був продовжений на два місяці. Нинішній візит підводить підсумок даного періоду, у зв'язку з чим політики проведуть у країні три дні. У середу вони зустрілися з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, вчора відбулися тривалі переговори з генеральним прокурором Віктором Пшонкою, на сьогодні запланована зустріч з Віктором Януковичем.
"18 квітня вони виступлять з доповіддю на конференції президентів Європарламенту в Страсбурзі, де і буде вирішуватися питання про продовження роботи місії. Поки рано прогнозувати рішення", - розповів виданню народний депутат Григорій Немиря, який також зустрічався з місією.
Однак відразу кілька джерел видання в різних органах ЄС запевнили, що надія на продовження роботи посередників невелика.
"Шанси на продовження незначні, хоча все залежить від змін, досягнутих українською владою до 18 квітня", - заявив один зі співрозмовників.
Одне з джерел видання розповіло, що місія заздалегідь почала підготовку зустрічі з Януковичем.
"За минулі десять днів два високопоставлених співрозмовника Януковича передали йому сигнал: ЄС підозрює, що він неправильно зрозумів суть домовленостей, досягнутих на саміті Україна-ЄС. В п'ятницю на зустрічі з Коксом і Кваснєвським Президент повинен дати відповідь на закиди ЄС".
Співрозмовники видання підкреслюють: надія на вихід з кризи невелика, але вона залишається. У найближчі три тижні Брюссель чекає від Києва кардинальних рішень з проблем Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і Сергія Власенка.
"У разі позитивного розвитку подій місія може бути продовжена на нетривалий період із зміненим мандатом - їй буде доручено спостерігати за імплементацією домовленостей. В іншому випадку місія завершується, а її звіт публікується", - розповів інформований співрозмовник видання.
Інше джерело в структурах ЄС зазначило, що зупинка роботи місії спричинить низку негативних подій у взаєминах Києва і Брюсселя.
"Звіт місії буде обговорюватися 22 квітня на зустрічі глав МЗС країн-членів ЄС. Крім цього, цілком імовірно, що він визначить рішення Єврокомісії на її засіданні на початку травня про те, чи направляти на підписання Ради ЄС текст угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - стверджує європейський дипломат.