Баррозу вважає недоцільним створення економічного уряду зони євро
Делегування повноважень щодо вироблення економічної політики зони євро єдиного централізованого органу, за що виступають Франція і Німеччина, недоцільно. Таку думку озвучив голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу в інтерв'ю німецьким ЗМІ, передає Reuters.
За його словами, питання економік країн-членів валютного блоку, чисельність населення яких становить 330 млн осіб, не можуть вирішуватися "двічі на рік у форматі засідань голів національних урядів", це - "ілюзія". Замість цього необхідно зміцнювати діючі європейські інститути, вважає Баррозу.
У серпні 2011 р. влада Франції та Німеччині, на частку яких припадає половина ВВП Євросоюзу (ЄС), виступили зі спільною ініціативою створення єдиного економічного уряду. Засідання останнього пропонувалося проводити двічі на рік.
Нагадаємо, Франція і Німеччина (перша і друга за величиною економіки ЄС) виступають головними кредиторами периферійних країн зони євро, що опинилися на межі дефолту. В даний час парламенти членів валютного блоку стверджують збільшення обсягу Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) з 440 млрд євро до 780 млрд євро, щоб уникнути можливого посилення бюджетно-боргової кризи, що автоматично збільшує навантаження на Берлін і Париж як на найбільших фінансових донорів.
EFSF був створений у травні 2010 р. для залучення коштів на надання фінансової допомоги Португалії і Ірландії. Міжнародні рейтингові агентства привласнили йому найвищий рейтинг ААА, що означає практично нульову ймовірність ризику при інвестуванні в його облігації.