ua en ru

Американські фінансисти написали відкритий лист із закликом до уряду США домовитися з питань держборгу

Глави чотирнадцяти найбільших банків, страхових та інвестиційних компаній Сполучених Штатів Америки в четвер закликали Білий дім і Конгрес США домовитися з питань боргових зобов'язань і дефіциту бюджету, передає радіостанція "Голос Америки".

"Відкритий лист" фінансистів, інвесторів і банкірів поширений у всесвітній мережі провідними інформаційними агентствами. Три його абзаци сповнені надій та переживань, як за долі сімей простих американських громадян, так і за економічне майбутнє Сполучених Штатів, нові робочі місця після можливого дефолту.

"Ми пишемо вам сьогодні, щоб закликати вас діяти на цьому тижні, досягти угоди, що буде гарантувати, що наша країна продовжує виконувати свої фінансові зобов'язання, і це потягне за собою значущі і конкретні кроки для нашої країни на міцній фінансовій основі", - йдеться у зверненні, яке підписано керівництвом Bank of America, Goldman Sachs, BNY Mellon, JP Morgan та іншими.

Американські фінансисти "настійно рекомендують" офіційному Вашингтону досягти угоди на цьому тижні ще до того, як 2 серпня, в наступний вівторок, може бути оголошений дефолт за фінансовим зобов'язанням країни.

Нагадаємо, США ще в травні 2011 р. досягли законодавчо встановленої межі державного боргу до 14,3 трлн дол., і лише додаткові бюджетні доходи і ряд формальних прийомів поки дозволяють федеральному уряду платити по своїх рахунках. Однак якщо конгрес не підвищить ліміт держборгу до 2 серпня 2011 р., Сполученим Штатам загрожує дефолт по державних облігаціях - вперше в історії.

Теоретично уряд може в такій ситуації заморозити фінансування соціальних програм, щоб не припиняти процентні виплати за облігаціями, проте в будь-якому разі це не може тривати довго. В даний час кожен долар державних витрат на 40% фінансується з позикових коштів.

З 1993 р. конгрес США в 16 випадках задовольняв потреби Мінфіну на підвищення планки держборгу, жодного разу не відмовивши уряду.