Американська казна щорічно втрачає 90 млрд дол. через виведення компаніями прибутку в офшори, - доповідь
Виведення прибутку американських корпорацій в офшори досягло рекордних показників, через що американська казна щорічно недолічується мінімум 90 млрд дол., говориться в доповіді Congressional Research Service (CRS). Транснаціональні корпорації (ТНК) запевняють, що податкові гавані на зразок Бермудських островів і Сінгапуру забезпечують їм 43% прибутку, проте працюють там всього 4% співробітників. Експерти вважають, що США будуть вимушені понизити місцевий корпоративний податок з 35 до 25%.
За десять років американські компанії, користуючись пропусками податкового законодавства, уникнули сплати мільярдів податків шляхом простого перекидання прибутку. До такого висновку прийшли експерти CRS, проаналізувавши дані нефінансових організацій з філіями за кордоном. Вони порівняли прибуток американських компаній в інших країнах з їх реальною економічною активністю там. Експерти CRS розділили держави на дві групи: податкові гавані і традиційні економіки з менш лояльним оподаткуванням. До першої групи вони віднесли Бермудські острови, Ірландію, Люксембург, Нідерланди і Швейцарію. До другої - Австралію, Канаду, Німеччину, Мексику і Великобританію.
Згідно даним підрозділу Міністерства торгівлі, в результаті виводу прибутку в 2008 році перша група невеликих країн забезпечила 43% прибутку ТНК, тоді як друга група - всього 16%. При цьому ще в 1998 році співвідношення складало 24% проти 35%. Автори доповіді відзначають, що такий значний перерозподіл доходів можна було б пояснити перенесенням туди виробництва і комерційної діяльності. Проте кількість співробітників та інвестиції говорять про зворотне. На податкові гавані доводиться всього 4% штату співробітників компанії, тоді як на традиційні економіки - 40%. Ще менш переконливою виглядає гіпотеза, що вдалі інвестиції забезпечили таку високу прибутковість офшорів - на них доводиться 7% вкладень компаній проти 34% у економічних локомотивів.
Читайте також: Влада Нідерландів має намір боротися з податковими ухильниками