ua en ru

"Південний потік": Туреччина не планує брати участь у проекті

Туреччина не планує брати участь у проекті "Південний потік", заявив журналістам в Анапі міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Тамер Йилдиз. "На поточний момент у нас немає намірів ставати акціонерами "Південного потоку", так як на порядку денному у нас участь у проектах Nabucco-West і TANAP", - сказав він.

"Але ми ж раніше заявляли, що підтримуємо проект "Південний потік", - додав Йилдиз.

Для реалізації морської частини труби заснована компанія спеціального призначення South Stream Transport AG. Частка участі ВАТ "Газпром" в проекті морського газопроводу складає 50%, італійської ENI - 20%, німецької компанії Wintershall Holding GmbH і французької EDF - по 15%.

Морська ділянка газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна довжина чорноморської ділянки складе більше 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, проектна потужність - 63 млрд куб. м. Орієнтовна вартість "Південного потоку" оцінюється в 15,5 млрд євро, з яких близько 10 млрд припадає на морську частину.

Після виходу газопроводу з Чорного моря його подальший маршрут пройде через території Болгарії, Сербії (з газопроводами-відводами на Боснію і Герцеговину, а також Хорватію), Угорщини, Словенії та завершиться на півночі Італії (м. Тарвізіо).

Перші поставки газу в Європу по "Південному потоку" заплановано на кінець 2015 р. Проект передбачає спорудження чотирьох ниток газопроводу. Після введення в експлуатацію першої з них в кінці 2015 р. з інтервалом в один рік будуть введені дві нитки газопроводу, а потім ще одна. Завершення будівництва усіх чотирьох ниток планується до початку 2017 р. На повну проектну потужність в 63 млрд куб. м газу в рік планується вийти до 2019 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) 23 листопада 2012 р. і 28 лютого 2012 р. зверталося до секретаріату Енергетичного Співтовариства з проханням терміново ініціювати проведення найближчим часом консультацій з метою обговорення проекту "Південний потік", який суперечить національним інтересам України.

Читайте також: "Південний потік": Сьогодні стартує будівництво чергового газопроводу в обхід України (фото)